ADRIAN BOGUCKI

Nasza reprezentacja w koszykówce 3×3 w zakończonej dziś rywalizacji zdobyła brązowe medale. W meczu o trzecie miejsce wygrała z Niemcami. Wygrana ta smakuje podwójnie, gdyż w meczu na inaugurację Igrzysk Europejskich przegraliśmy właśnie z naszymi zachodnimi sąsiadami.

Jak zwykle żelazną postacią w naszym zespole był Adrian Bogucki. Spotkanie zaczęliśmy rozważnie, choć ciągle czuliśmy oddech rywali. Bogucki na spółkę z Zamojskim dziurawili kosz rywali. Po 2,5 minucie gry było 6:3 dla naszego zespołu a obaj wspomniani nasi kadrowicze zdobyli po trzy oczka. Na półmetku spotkania prowadziliśmy 12:7. Sam Bogucki zdobył siedem z dwunastu punktów zespołu. Robił pod koszem niemalże co chciał. Jednak i naszym zawodnikom zdarzył się przestój. Niemcy zbliżali się na 14:13. Nasi zawodnicy nie ustępowali. Ważne kolejne trafienie za dwa zaliczał Przemek Zamojski co dawało naszej drużynie prowadzenie 18:14. Jednak za wcześnie było na świętowanie. Do końca regulaminowego czasu gry pozostawało jeszcze ponad dwie minuty. W ciągu niepełna 20 sekund ponownie prowadziliśmy tylko punktem. Jednak odpowiedź w postaci trafień z gry Boguckiego i Zamojskiego zrobiła swoje. Ważne było to, że Przemek Zamojski przy prowadzeniu 19:18 zdecydował się na wejście pod kosz.  Co istotniejsze … skuteczne i z faulem. Z racji iż było to już siódme przewinienie Niemców, oprócz zaliczonego punktu nasz zawodnik miał dwa wolne do dyspozycji. Trafiając pierwszego zakończył spotkanie.

POLSKA – NIEMCY  21:18

Punkty dla Polski: Bogucki 10, Zamojski 8, Szlachetka 2, Rduch 1