Julia Walczyk-Klimaszyk
Foto: FIE

W środę na planszy w Mediolanie pojawili się szpadziści oraz florecistki. Z polskiego punktu widzenia najważniejszy okazał się wynik Julii Walczyk-Klimaszyk, która zajęła wysoką jedenastą pozycję. Pozostali Polacy uplasowali się poza czołową dwudziestką mistrzostw. 

Walczyk-Klimaszyk rozpoczęła zmagania od 1/32 finału z reprezentantką Uzbekistanu Ilyosovą. Polska florecistka pokonała ją bez problemów 15:4. W kolejnej rundzie czekała na nią Austriaczka Wohlgemuth. Podobnie jak w przypadku pierwszego pojedynku również i w drugim to Walczyk-Klimaszyk była zdecydowanie górą (15:5). Dopiero w 1/8 finału zaczęły się schody, którymi można nazwać czwartą zawodniczkę w rankingu światowym – Alice Volpi. Polka robiła co mogła, ale to nie wystarczyło do pokonania świetnej Włoszki (12:15). Julia Walczyk-Klimaszyk końcowo zajęła jedenastą pozycję.

Już na pierwszej rundzie rywalizację zakończyły Hanna Łyczbińska, Aleksandra Jeglińska i Karolina Żurawska. Pierwsza z nich poległa z Rosjanką Leylą Piriewą 13:15, kolejna z Francuzką Pauline Ranvier 8:15, a ostatnia z Niemką Aliyą Dhuique-Hein 12:15.

Wyniki florecistek: 

1. Alice Volpi

2. Arianna Errigo

3. Lee Kiefer, Martina Favaretto


11. Julia Walczyk-Klimaszyk

36. Hanna Łyczbińska

55. Aleksandra Jeglińska

66. Karolina Żurawska

Najlepszym Polakiem w szpadzie okazał się Mateusz Antkiewicz, który jako jedyny zameldował się w 1/16 finału po wygraniu z Niemcem Marco Brinkmannem. Pojedynek był bardzo zacięty, ale ostatecznie to Mateusz przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę (15:14). W kolejnej rundzie trafił na Włocha Davide di Veroli, z którym sromotnie przegrał 4:15. Porażka ta nie może dziwić, bo Polak mierzył się z turniejową jedynką. Antkiewicz został sklasyfikowany na dwudziestym czwartym miejscu.

Szybko z dalszą rywalizacją pożegnali się Maciej Bielec (porażka z Finem Niko Vourinenem 11:15), Radosław Zawrotniak (przegrana z Chińczykiem Zijie Wangiem 11:15) oraz Mateusz Nycz (klęska z Hiszpanem Juanem Pedro Romero 12:13).

Wyniki szpadzistów:

1. Tamas Mate Koch

2. Davide Di Veroli

3. Romain Cannone, Ruslan Karbanov


24. Mateusz Antkiewicz 

45. Maciej Bielec 

53. Radosław Zawrotniak

150. Mateusz Nycz 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!