Daria Pikulik
Foto: Polski Związek Kolarski/Maciej Bochnowski

Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym dobiegły końca. Ostatniego dnia rywalizacji siódme miejsce w omnium zajęła Daria Pikulik, a trzynasta pozycja w wyścigu punktowym przypadła Wojciechowi Pszczolarskiemu. 

MŚ w kolarstwie torowym w Glasgow Polacy kończą bez medalu. W środę na starcie pojawiła się dwójka polskich reprezentantów: Daria Pikulik oraz Wojciech Pszczolarski.

Kolarka omnium rozpoczęła od scratchu, w którym była dopiero dziewiętnasta. Spory awans w górę klasyfikacji zanotowała po dobrym wyścigu tempowym – czwarte miejsce. Spadek przyszedł znów po wyścigu eliminacyjnym, gdzie Polka odpadła jako jedna z pierwszych plasując się na dziewiętnastej lokacie. Nadrabiać musiała w wyścigu punktowym, gdzie pojechała świetnie. Łącznie zebrała siedemdziesiąt osiem punktów (trzykrotnie punktowy finisz, raz pierwsze miejsce i dziesięć oczek plus dubel). Dzięki temu z odległej szesnastej pozycji w klasyfikacji awansowała na siódme miejsce.

Pszczolarski zmagał się z wyścigiem punktowym. Polski kolarz nie dał się ani razu zdublować, ale sam też tego nie zrobił, przez co jego dorobek punktowy był zbyt mały aby myśleć o jakimś wyższym miejscu. Polak raz punktowo zafiniszował (3 pkt) co dało mu końcowo trzynastą lokatę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!