Piłka nożna

Cracovia Kraków pokonała 2:1 Zagłębie Lubin, dla którego była to pierwsza ligowa porażka w sezonie. Bohaterem gospodarzy został strzelce dwóch bramek Patryk Makuch. Gola dla przyjezdnych w doliczonym czasie gry drugiej połowy z rzutu karnego zdobył Kacper Chodyna.

Wynik spotkania w dziesiątej minucie otworzył Patryk Mucha, który otrzymał podanie na szesnasty metr od Kallmana i pewnym strzałem pokonał Szymona Weiraucha. Odpowiedź Lubinian mogła być natychmiastowa, jednak uderzenie z pola karnego Chodyny zostało zablokowane. W 21. minucie z prawego skrzydła zagrał Patryk Makuch, a do piłki dopadł Paweł Jaroszyński i zdecydował się na strzał, a piłka po uderzeniu obiła poprzeczkę gości. Minutę później mieliśmy akcję po drugiej stronie boiska, gdy Damian Bohar uderzył, a piłkę zatrzymał Paweł Jaroszyński. Swoją szansę na zdobycie gola miał Cornel Rapa, którego uderzenie wybronił bramkarz rywali. Cracovia podwyższyła prowadzenie w 35. minucie po uderzeniu głową Patryka Makucha. W końcowe spotkania uderzył Cornel Rapa z okolic pola karnego, a jego uderzenie wybronił Szymona Weirauch.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, którzy próbowali odrobić straty. W 54. minucie groźną akcję przeprowadził lewą stroną boiska Rakoczy, którego dośrodkowanie wybili jednak zawodniczy gości. W dobrej sytuacji znalazł się Damian Dąbrowski, który strzałem głową próbował pokonać bramkarza rywali, a jego strzał minął bramkę rywali. Szanse na zmniejszenie prowadzenia miał Tomasz Makowski, którego uderzeni zza pola karnego minęło bramkę rywali. Po chwili ponownie Makowski uderzał z pola karnego, a uderzenie zablokował Madejski. W 74. minucie z rzutu wolnego uderzał Makowski, a piłka odbita od muru trafiła pod nogi Kłudki, który uderzył niecelnie. Mocne uderzenie oddał Mateusz Wdowiak, którego strzał przeszedł minimalnie obok bramki. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry w polu karnym upadł Mateusz Grzybek, a sędzia po analizie VAR podjął decyzję o podyktowaniu rzutu karnego. DO piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kacper Chodyna i pokonał bramkarza rywali, zmniejszając prowadzenie gospodarzy.