Mistrzostwa Świata juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie górskim rozgrywane były w Krakowie. W kayak crossie bliski medalu był Mikołaj Mastalski. Polak w swojej konkurencji zajął czwartą lokatę.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w kajakarstwie górskim trwały przez ostatnie kilka dni.. Rywalizacja o medale odbywała się na torach w Krakowie (po wycofaniu się Chin z organizacji tej imprezy). Przez pięć dni zmagań kibicom zaprezentowało się blisko 500 zawodników z 50 krajów. Polacy startowali w slalomie kajakowym oraz w kayak crossie.

Na starcie ostatniego dnia pojawił się Mikołaj Mastalski. W eliminacjach polski zawodnik wywalczył dopiero 24. rezultat. Kolejne jego biegi były zdecydowanie lepsze. W wielkim finale spisał się rewelacyjnie i walkę o medal przegrał z Brytyjczykiem Samem Leaverem, Nowozelandczykiem Nicholasem Collierem i kolejnym Brytyjczykiem Jonnym Dicksonem.

W kanadyjkach juniorów Jan Piprek zmagania zakończył na ćwierćfinale, a Aleksandra Stach na pierwszej rundzie (kajaki U23). Podobny rezultat osiągnęła juniorka Hanna Danek.

Bliska za to medalu była reprezentacja polskich juniorek w kanadyjkach. Biało-czerwone zajęły najgorsze miejsce dla sportowca – czwarte. Do strefy medalowej zabrakło dwóch sekund. Najlepsze okazały się Czeszki, które wyprzedziły kolejno Słowenki oraz Niemki.

Panowie walkę o trzecie miejsce przegrali o trzy sekundy. Biało-czerwoni ostatecznie zajęli piąte miejsce. 7. lokatę wywalczyła drużyna kobiet w kajakach do lat 23. Dziesiąte miejsce przypadło juniorkom w kajakach, a ósme miejsce wywalczyli kanadyjkarze do lat 23. Szósta pozycja przypadła juniorom w kanadyjkach, a ósme miejsce było dziełem kobiet w kanadyjkach do lat 23.

W czołowej dziesiątce kajaków U23 znalazł się Tadeusz Kuchno. Techniczny błąd przy jednej z bramek sprawił, że biało-czerwony zmagania zakończył na dziesiątym miejscu. Komplet miejsc na podium w tej konkurencji przypadł francuskim zawodnikom.