fot: PKO Ekstraklasa

Cracovia Kraków zremisowała 1:1 z Piastem Gliwice w spotkaniu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze wyszli na prowadzenie w pierwszej części spotkania po bramce Benjamina Kallmana, a do remisu doprowadził z rzutu karnego w doliczonym czasie gry drugiej połowy Patryk Dziczek.

Początek spotkania należał do gości, którzy zaatakowali, a przed utratą bramki zespół gospodarzy uchronił Sebastian Madejski. W odpowiedzi Rapa znalazł w polu karnym Patryka Makucha, który głową uderzył obok bramki. Przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Benjamina Kallmana, który płaskim uderzeniem pokonał Frantiska Placha.

W drugiej części spotkania Piast miał znakomitą sytuację w 73. minucie gdy oko w oko z Sebastianem Madejskim stanął Jorge Felix. Z pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz Cracovii, który wybronił uderzenie hiszpańskiego zawodnika. W końcówce spotkania piłkę z linii bramkowej wybił zawodnik Cracovii. W kolejnej akcji sędzia po analizie VAR wskazał na rzut karny dla Piasta Gliwice po faulu na Arielu Mosórze. Do rzutu karnego podszedł Patryk Dziczek i mocnym uderzeniem pokonał Madejskiego.