Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn w drugim meczu grupy C na Mistrzostwach Europy pokonała 3:1 Holandię. Wywalczony rezultat zapewnił komplet punktów oraz drugie zwycięstwo w fazie grupowej.

I SET

W pierwszym secie Holendrzy po kontrach Abdel-Aziza oraz Jorny prowadzili 5:4. Polacy przy pierwszym obejściu punktowali po błędach własnych rywali i ataku Kaczmarka. Biało-czerwoni doprowadzili do remisu po technicznym zagraniu Leona 9:9. Przy dobrym przyjęciu siatkarzy włoskiego szkoleniowca w drużynie rywali punktowali Jorna i Abdel-Aziz. Holendrzy prowadzili 12:11. Polacy grali zbyt słabo zagrywką, co przełożyło się na dużą ilość błędów własnych. Skuteczność Abdel-Aziza sprawiła Holendrom prowadzenie 20:18. Kontry Leona oraz Abdel-Aziza dały zwycięstwo „Pomarańczowym” 25:23.

II SET

Polacy po asie serwisowym Kaczmarka i szczelnym bloku prowadzili 5:2. Punktowa zagrywka Kochanowskiego powiększyła przewagę do czterech punktów 7:3. Drużyna Grbicia drużynowy dorobek poprawiała blokiem. Holendrzy odpowiadali skutecznością w ataku Abdel-Aziza. Biało-czerwoni punktowali środkiem po akcjach Hubera. Efektowny blok i atak Kaczmarka poprawił przewagę do siedmiu oczek 16:9. Zwycięstwo w drugim secie zapewnił Leon po skutecznym ataku ze skrzydła 25:13.

III SET

Punkty Kaczmarka miały kluczowe znaczenie dla budowania przewagi w trzecim secie. Błąd własny rywali zapewnił prowadzenie Polakom 5:3. Holendrzy przy swojej zagrywce nie tylko odrobili straty, ale atak Abdel-Aziza dał przewagę Holendrom 7:6. Kontra Leona i punktowa zagrywka sprawiła, że Polska przodowała 10:8. Znakomita obrona Semeniuka oraz atak Leona powiększył ten dystans do trzech oczek 12:9. Punktowy blok Polaków to prowadzenie 16:10. Zagrywka Kochanowskiego sprawiła poprawienie wyniku do ośmiu punktów 20:12. Rodacy obronili piłki setowe, wygrywając partię 25:19.

IV SET

Holendrzy się nie poddali. Zagrywka Abdel-Aziza sprawiła prowadzenie Holendrom 4:1. Atak Kochanowskiego ze środka i szczelny blok doprowadził do remisu 4:4. Pierwsza akcja Polaków oraz blok wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie 11:7. Przy dobrym przyjęciu punktowali środkowi: Kochanowski, Huber oraz po stronie rywali Parkinson. Przy zagrywce Leona Polacy mieli trzy punkty przewagi 16:13. Kluczowe akcje po stronie biało-czerwonych wyprowadzali Semeniuk oraz Leon, co dało zwycięstwo 25:22.