Klaudia Zwolińska

Puchar Świata w slalomie kajakowym i kayak crossie nabiera rozpędu. Dziś szczególnie zadowolone ze swoich występów mogą być: Klaudia Zwolińska i Natalia Pacierpnik.

Klaudia Zwolińska awansowała do półfinału w K1 po tym jak w eliminacjach uplasowała się na dziewiątym miejscu ze stratą 4,28 s. do najszybszej Francuzki Prigent. Dla Zwolińskiej jest to szczególne ważne ponieważ polska kajakarska górska broni trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w tej konkurencji. Następnie Zwolińska odegrała jedną z pierwszoplanowych ról w półfinale C1, gdzie zajęła piąte miejsce z dwoma karnymi sekundami. To jednak nie przeszkodziło w przepustce do finału. Tam Polka uplasowała się na siódmej pozycji. Jej lokata byłaby z pewnością wyższa gdyby nie cztery karne sekundy.

W półfinale zobaczymy też Natalię Pacierpnik, która w drugim spływie mimo dwóch karnych sekund wywalczyła sobie kwalifikację Na etapie eliminacji zmagania w K1 zakończyła Dominika Brzeska.

U panów Michał Pasiut i Dariusz Popiela uzyskali kwalifikację do półfinału w K1. Pierwszy z nich znalazł się na ósmym miejscu, bez żadnych karnych sekund, co dało mu bez problemu przepustkę. Natomiast drugi musiał się bardziej nastresować, ale ostatecznie z dwudziestego miejsca z dwoma karnymi sekundami awansował do dalszej fazy zmagań.

W półfinale C1 wystąpił Grzegorz Hedwig. Polak zakończył rywalizację na siedemnastej pozycji z dwoma karnymi sekundami i stratą wynoszącą 6,82 s. do Hiszpana Trave.