Mikołajczewski
Foto: pztw.pl

To był zdecydowanie lepszy dzień w wykonaniu polskich wioślarzy na Mistrzostwach Świata niż wczoraj. Szczególnie cieszą przepustki do półfinałów oraz kwalifikacja paraolimpijska. 

Na początek w jedynce podwójnej wagi lekkiej wystąpił Artur Mikołajczewski. Polak pokazał świetne wiosłowanie i jako pierwszy dotarł do mety w ćwierćfinale (07:35,09). Dzięki temu zakwalifikował się bezpośrednio do półfinału. Z podobnego sukcesu mogą radować się Jerzy Kowalski i Daniel Gałęza w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Panowie uplasowali się na drugim miejscu w 1/4 finału (06:58,92), co wystarczyło do awansu do półfinału.

O dalsze lokaty po nieudanych startach w repasażach będą walczyć: Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska (07:09,01) w dwójce podwójnej oraz Jerzy Kaczmarek i Emilian Jackowiak (07:25,74) w dwójce bez sternika. W półfinale nie wystąpią też Konrad Domański i Piotr Płomiński w męskiej dwójce podwójnej. Panowie ćwierćfinał zakończyli na czwartym miejscu (06:54,75), a do półfinału trzeba było być w czołowej trójce. W półfinale E/F pokazała się z dobrej strony Marta Wieliczko w jedynce podwójnej. Polska wioślarka wygrała swój półfinał (08:40,11) i będzie miała okazję zaprezentować się jeszcze w finale E.

Świętować mogą też parawioślarze. Arkadiusz Skrzypiński w jedynce zajął drugą pozycję w repasażu (11:06,20), co dało mu kwalifikację do półfinału, a Jolanta Majka i Michał Gadowski w mikście zwyciężyli w repasażu (08:46,25), co nie tylko pozwoliło na awans do finału A, ale także na paraolimpijską kwalifikację!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!