Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich zagościł podczas minionego weekendu w norweskim Oslo. W drugim konkursie najlepszy z polskich skoczków Jakub Wolny uplasował się na piątym miejscu. Blisko podium wylądowała w Interkontynentalnym Pucharze Nicole Konderla.

Pierwsze sobotnie zawody nasi skoczkowie nie zaliczą do udanych. Mimo, że wiatr wiał głównie pod narty to Polacy nie potrafili przełożyć tego na dobre skoki. Najwyżej sklasyfikowany był Paweł Wąsek – siedemnasta pozycja po dwukrotnie wylądowanych próbach na 98 metrze. W czołowej trzydziestce znalazło się jeszcze miejsce dla Kacpra Juroszka (96,5 m/95 m) oraz Klemensa Joniaka (96,5 m/96,5m). Pierwszy z nich zajął dwudziestą szóstą lokatę, a drugi trzydziestą. Po jednym skoku oddali Klemens Murańka (94,5 m), Jakub Wolny (94 m), Tomasz Pilch (92,5 m) oraz Marcin Wróbel (91 m).

Zdecydowanie lepiej było w niedzielę, ale tylko w przypadku Wolnego. Wszyscy skoczkowie zjeżdżali w dół z jedenastej belki startowej (poza Johanssonem), a wiatr zdecydowanie im pomagał. Szczególnie wykorzystał to Jakub Wolny (101 m/103,5 m) skacząc w obu próbach powyżej setnego metra. To dało mu końcowo wysoką piątą pozycję. Pod koniec pierwszej trzydziestki mieliśmy jeszcze Tomasza Pilcha (100 m/90 m) i Kacpra Juroszka (93 m/96,5 m). Poza top trzydzieści znaleźli się Paweł Wąsek (95,5 m) oraz Klemens Murańka (92,5 m) i Marcin Wróbel (88 m). Zdyskwalifikowany został natomiast Klemens Joniak.

Warto dodać również, że w Pucharze Interkontynentalnym w Oslo rywalizowały również panie. Nicole Konderla pierwszego dnia uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu po skokach na 95,5 m oraz 93 m. Drugiego dnia w czołowej dziesiątce mieliśmy aż trzy Polki. Siódma była Anna Twardosz (89,5 m/93 m), ósma Nicole Konderla (92,5 m/ 88 m), a czołową dziesiątkę zamknęła Natalia Słowik (87 m/87 m)