fot: PKO Ekstraklasa

Śląsk Wrocław pokonał na własnym stadionie Piasta Gliwice 1:0 w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Gola zapewniającego zwycięstwo liderowi tabeli zdobył w pierwszej części spotkania Nahuel Leiva.

Pierwsze minuty należały do zawodników Śląska, który dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak nie przekładało się to na stwarzane zagrożenie pod bramką rywali. W 15. minucie na strzał zdecydował się Martin Konczkowski, którego uderzenie pewnie wybronił Frantisek Plach. W 39. minucie Aléxandros Katránis zagrał do Michała Chrapka, którego uderzenie zostało zablokowane. W 42. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Nahuela Leiva, który wykorzystał podanie od Erik Expósito i mierzonym strzałem zza pola karnego pokonał Frantiska Placha. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Arkadiusz Pyrka.

Na początku drugiej połowy Exposito mógł podwyższyć prowadzenie, ale w ostatniej chwili został zatrzymany przez Tomasa Huka. Aktywny w drugiej części spotkania Exposito zdecydował się na indywidualną akcję i wywalczył rzut rożny. W 68. minucie Miłosz Szczepański dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki doszedł Ariel Mosór, którego uderzenie okazało się niecelne. Grający w osłabieniu zespół z Gliwic próbował atakować, a szansę na wyrównanie miał Miłosz Szczepański, którego strzał został zablokowany. W odpowiedzi uderzał Erik Exposito, którego uderzenie w znakomity sposób obronił Plach. W doliczonym czasie gry Exposito przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Piasta. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry napastnik Śląsk był faulowany przez Tomasa Huka i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł faulowany Exposito i uderzył w poprzeczkę.