Juroszek

W sobotę i niedzielę odbywały się konkursy w ramach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie.

W pierwszym z nich triumfował Gregor Deschwanden. W drugim zwycięzcą został lider klasyfikacji letniego cyklu Vladimir Zografski. Niespodziankę sprawił Turek Fatih Arda Ipcioglu plasując się na trzecim miejscu w sobotę.

W pierwszym konkursie najlepiej z biało-czerwonych spisał się Kacper Juroszek. Reprezentant Polki wywalczył 23. miejsce za skoki na odległość 86,5 oraz 88 metrów. Do punktowanej trzydziestki nie awansowali: Marcin Wróbel – 34. miejsce, Klemens Joniak – 36. miejsce, Jarosław Krzak 40. miejsce, a Adam Niżnik został zdyskwalifikowany.

Drugi konkurs to minimalne zwycięstwo reprezentanta Bułgarii Vladimira Zografskiego. Były mistrz świata juniorów miejsce pierwsze, wywalczył zaledwie o 0,9 punktu nad triumfatorem z soboty. Trzecie miejsce na podium w drugim konkursie przypadło reprezentantowi Szwajcarii Remo Inhofiemu.

W niedzielnych zawodach do trzydziestki załapało się trzech biało-czerwonych. Najwyżej sklasyfikowanym został Kacper Juroszek – 17. miejsce. Tuż za nim uplasował się Marcin Wróbel. Chłopak urodzony w 2005 roku – Klemens Joniak wywalczył pierwsze punkty cyklu, plasując się na 24. miejscu. 32 lokata to dzieło Adama Niżnika. Jarosław Krzak wywalczył 35. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Zografski zgromadził po pięciu konkursach 400 punktów. Drugi Gregor Deschwanden wywalczył 334 oczka. Trzecie miejsce na podium zajmuje Japończyk Ren Nikaido – 255 punktów. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Aleksander Zniszczoł, który w czterech startach uzbierał 181 punktów. Tuż za nim plasuje się Piotr Żyła. Miejsce w dziesiątce zajmuje trzeci z biało-czerwonych Maciej Kot.

Polacy po dwóch indywidualnych konkursach w Rasnovie utrzymali pozycję lidera klasyfikacji generalnej w drużynówce, gromadząc 661 punktów. Drugie miejsce zajmują Austriacy – 506 punktów, a trzecie Szwajcarzy 455 punktów. Zografski dla swojego kraju uzyskał 400 punktów, co daje szóste miejsce w klasyfikacji narodów. Łącznie punkty w ”drużynówce” zdobywało 15 reprezentacji.

Kolejne zawody Letniego Grand Prix przewidziano na weekend 30 września – 1 października w austriackim Hinzenbach