PGE Spójnia Stargard

Druga kolejka OBL rozpoczęła się zwycięstwem Spójni z Arką 96:86. To już druga wygrana zespołu ze Stargardu w nowym sezonie. Najlepiej punktował Devon Daniels Iv – 21 pkt, a w drużynie z Trójmiasta Przemysław Żołnierewicz – 17 pkt.

Spotkanie rozpoczął celnym rzutem za dwa punkty Żołnierewicz, ale już po kilkunastu sekundach dostaliśmy odpowiedź Spójni w wykonaniu Danielsa Iv za trzy punkty. Drużyna Sebastiana Machowskiego w piątej minucie spotkania, prowadziła już siedmioma punktami, po celnych rzutach Aleksandara Langovića i Karola Gruszeckiego. Sytuację próbowali ratować Adam Hrycaniuk i Maksymilan Wilczek, powiększając zdobycz punktową Arki. Przed końcem kwarty trzy punkty dorzucił Dominik Grudziński, który jest również reprezentantem zespołu ze Stargardu w rozgrywkach 3×3. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 32:20 dla Spójni.

Zawodnicy Wojciecha Bychawskiego rozpoczęli drugą kwartę celnymi rzutami Grzegorza Kamińskiego i Kacpra Gordona. Niewiele to dało, ponieważ rywal coraz bardziej się rozkręcał i nie pozwalał na zbyt duże zmniejszenie prowadzenia. Do akcji wkroczył Andrzej Pluta zdobywając pod rząd pięć punktów, a kolejne cztery dołożył Kamiński, zmniejszając stratę Gdynian do jedynie dwóch punktów. Walka była zacięta, a kwarta zakończyła się rezultatem 27:28 dla Arki.

Pierwsze minuty trzeciej części gry, należały do Danielsa Iv, który skutecznie powiększał przewagę swojego zespołu. Swoje punkty również dołożył Gruszecki, odjeżdzając rywalowi aż na 18 punktów. Po stronie Arki punktowali Adam Hrycaniuk i Żołnierewicz, ale po tej części spotkania wynik na tablicy pokazywał 80:60 dla Spójni.

Ostatnia kwarta należała do zespołu z Gdyni, która zmniejszała sukcesywnie przewagę i wygrała kwartę 26:16. Jednak było już za późno na odwrócenie losów spotkania i przeszkodzenie przeciwnikowi, który po raz drugi w sezonie odniósł zwycięstwo.

Suzuki Arka Gdynia – PGE Spójnia Stargard 86:96 (20:32,27:28,13:20,26:16)

Suzuki Arka Gdynia: Żołnierewicz 17, Bogucki 14, Pluta 13, Hrycaniuk 11, Kamiński 10, Gordon 9, Wilczek 8, Szumert 4, Marchewka 0

PGE Spójnia Stargard: Daniels Iv 21 , Gruszecki 15, Langović 12, Gordon 11, Brown Jr. 10, Brenk 10, Grudziński 5, Simons 5, Mboya Kotieno 4, Kowalczyk 3