Czarni Słupsk
plk.pl

Grupa Sierleccy Czarni wygrała z Legią Warszawą 82:80 w Słupsku. To pierwsze zwycięstwo zespołu z Pomorza w tym sezonie. Po stronie gospodarzy najlepiej punktował Michael Caffey – 24 pkt, a u gości Raymond Cowels III – 19 pkt.

Obie drużyny od początku pierwszej kwarty grały bardzo wyrównanie. Po stronie legionistów punktował Josip Sobin, a u Czarnych Caffey, który wyprowadził swój zespół na trzypunktowe prowadzenie. Szymon Wójcik wykorzystał dwa rzuty wolne, ale drużyna z Warszawy nie pozwoliła na odjechanie rywalowi. W ostatniej sekundzie kwarty za trzy trafił Cowels III, doprowadzając do remisu 18:18.

Drugą część spotkania celnym rzutem za trzy otworzył Grzegorz Kulka. Już po chwili odpowiedział mu Michał Michalak, zdobywając trzy punkty z rzędu i po raz kolejny ustanawiając remis. Swoje pięć punktów dołożył także Daniel Szymkiewicz i wyprowadził Słupsk na prowadzenie trzema punktami. Za długo to nie trwało, gdyż Marcel Ponitka celnie trafił jeden rzut wolny i trójkę. Do gry włączył się Christian Vital, trafiając pięć punktów z rzędu i powiększając prowadzenie „wojskowych” do ośmiu oczek. Czarni jednak obudzili się w odpowiednim momencie i za sprawą duetu Michalak-Caffey, zakończyli pierwszą połowę wynikiem 48:46.

Po przerwie, już po raz kolejny w spotkaniu, drużyny szły łeb w łeb. Aric Holman popisał się celną trójką i efektownym wsadem. Swoje rzuty osobiste wykorzystał Paweł Leończyk z zespołu gospodarzy, a tym samym odpowiedział Dariusz Wyka u gości. Porywającą serią wykazał się zawodnik warszawskiej ekipy Cowels III, zgarniając pięć punktów i trzy punktową przewagę. Nieustająca wymiana celnych rzutów po obu stronach parkietu, spowodowała zakończenie kolejnej części gry tylko jednym punktem przewagi, na korzyść pomorskiej drużyny.

Początek czwartej kwarty należał do podopiecznych trenera Cesnauskisa, którzy zaprezentowali pasjonującą serię dziewięciu punktów jeden po drugim. Punkty zdobywali Szymkiewicz i Verners Kohs. Przerwał im dopiero Cowels III, trafiając trójkę. Michał Kolenda dorzucił dwa punkty, a Holman zaliczył celny wsad. Na półtorej minuty do końca, zawodnicy Wojciecha Kamińskiego mieli tylko jeden punkt straty. Czarni, dzięki celnym rzutom Leończyka i Kohsa na sam koniec kwarty, zapewnili sobie wygraną w bardzo wyrównanym spotkaniu.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Legia Warszawa: 82:80 (18:18,30:28,17:18,17:16)

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Caffey 24, Kohs 16, Michalak 13, Szymkiewicz 9, Leończyk 8, Teague 6, Griciunas 3, Wójcik 2, Jankowski 1

Legia Warszawa: Cowels III 19, Vital 18, Ponitka 10, Holman 10, Kulka 7, Kolenda 5, Pipes Jr. 5, Sobin 4, Wyka 2, Wieluński 0