Hurkacz

Od 1/32 finału zaczął turnieju ATP 1000 w Szanghaju Hubert Hurkacz. Wrocławianin ograł w dwóch setach Australijczyka Thanasiego Kokkinakisa (ATP. 69).

”Hubi” wrócił do gry w dobrym stylu. Już w pierwszym secie zaprezentował się na miarę oczekiwań doprowadzając do tie-breaka. Wcześniej w trzecim gemie Polak miał drobne kłopoty, ale zdołał utrzymać swój serwis. W dogrywce od samego początku wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do samego końca wykorzystując jednego z kilku setboli (7-5).

Swoją dobrą formę utrzymał również w drugiej partii. Tym razem nie był potrzebny mu do tego tie-break. Wrocławianin bowiem przełamał swojego rywala w piątym gemie, i właśnie ten odbiór podania zadecydował o końcowym korzystnym rezultacie dla Hurkacza 6:4 i w całym meczu 2:0.

W 1/16 finału Hubertowi Hurkaczowi przyjdzie się spotkać z Tajwańczykiem Yo Hsiou Hsu (ATP. 184).