Kubacki

Sobotnie zawody w skokach narciarskich toczyły się na różnych arenach począwszy od niemieckiego Klingenthal, po amerykańskie Lake Placid czy austriackie Villach. Na podium Letniego Grand Prix stanął Dawid Kubacki, a szósty w Letnim Pucharze Kontynentalnym był Maciej Kot.

LGP

W pierwszej serii konkursowej oglądaliśmy czterech polskich skoczków: Dawida Kubackiego (138,5 m – lider po inaugurującym skoku), Piotra Żyłę (124 m), Aleksandra Zniszczoła (114 m) oraz Kacpra Juroszka (110 m). Niestety tylko pierwsza dwójka z wymienionych awansowała do drugiej części zawodów. W niej Kubacki po skoku na 136,5 m. spadł z pierwszej lokaty na drugą. Awans natomiast zaliczył Piotr Żyła, po locie na 132 m. Polak ostatecznie został sklasyfikowany na siedemnastej pozycji. Konkurs wygrał Manuel Fettner (134,5/138,5 m).

Bez punktów zakończyły rywalizację nasze panie. Zarówno Natalia Słowik (102,5 m) jak i Nicole Konderla (101 m) znalazły się poza czołową trzydziestką.

LPK

Jednoseryjny konkurs w Lake Placid padł łupem Norwega Fredrika Villumstada (125,5 m). Po piątkowym podium szóste miejsce przypadło w sobotę Maciejowi Kotowi (124 m), a dziesiąte Jakubowi Wolnemu (115,5 m). Wszyscy skoczkowie odbijali się z jednakowej trzydziestej pierwszej belki startowej, a wiatr wiał z tyłu zawodnikom.

W finałowym konkursie tym razem to Maciej Kot był dziesiąty po skokach na 117 i 125 m. Dwie pozycję niżej uplasował się Jakub Wolny (119,5/122 m). Zawody wygrał Austriak Clemens Aigner (122/132 m).

FIS Cup

W Villach zapunktowało pięciu polskich skoczków: Łukasz Łukaszczyk (90,5/92 m), Andrzej Stękała (94/85,5 m), Adam Niżnik (90/89 m), Marcin Wróbel (88/82,5 m), Wiktor Szozda (82/88,5 m). Najwyżej z nich został sklasyfikowany Łukaszczyk – ósma pozycja i Stękała – dziesiąta lokata. Poza top znaleźli się pozostali wymienieni. Do drugiej serii nie udało się dostać: Szymonowi Byrskiemu (84 m), Szymonowi Urbańskiemu (84,5 m), Klemensowi Joniakowi (82 m).