fot: laczynaspilka.pl

Reprezentacja Polski do lat 19 w swoim drugim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy pokonała rówieśników z Kazachstanu 3:0.

Polacy do spotkania z Kazachami przystępowali po porażce z Macedonią (0:2). Biało-Czerwoni od pierwszych minut narzucili swój styl gry i próbowali ataków pozycyjnych. Wynik meczu w 24. minucie otworzył Maksymilian Dziuba, który wykorzystał błąd bramkarza rywali, który piłkę dośrodkowaną przez Jakuba Lewickiego wybił przed siebie i z prezentu skorzystał Dziuba. Rywale odpowiedzieli uderzeniem Artema Litosha, które wybronił Marcel Mendes-Dudziński. Tuż przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej połowy prowadzenie podwyższył Kacper Śmiglewski.

Polacy mogli szybko podwyższyć prowadzenie w drugiej części spotkania, gdy w dobrej sytuacji znalazł się Lewicki, którego uderzenie wybronił Miras Richard. W 59. minucie do odbitej przez jednego z zawodników gości piłki dopadł Śmiglewski i po raz drugi w meczu pokonał Mirasa Richarda. Przyjezdni spotkanie kończyli w osłabieniu po tym jak boisko z powodu czerwonej kartki opuścić musiał Bachtiszat Abdułłajew. W doliczonym czasie gry  faulowany w polu karnym był Kacper Terlecki i to jedenastki podszedł sam poszkodowany, którego strzał obronił bramkarz Kazachstanu.