O takich informacjach zawsze warto pisać. Podczas Pucharu Europy kadetów i kadetek w szermierce nasze dziewczyny wywalczyły srebrne medale!

W Budapeszcie, w pierwszej polskiej drużynie zaprezentowały się: Kamila Danek, Oliwia Janeczek, Laura Misiak oraz Magda Ratyna. Panie mknęły jak oszalałe do samego finału. W drodze do niego pokonały Szwajcarki 45:30, Brytyjki 44:34, Rumunki 45:41. Dopiero w walce o złoty medal przegrały o włos 44:45 z gospodyniami – Węgierkami.

Indywidualnie rywalizowali też polscy szpadziści. Szczególnie wyróżnił się z prawie trzystu startujących szermierzy Filip Krochmalski plasując się na wysokiej, piętnastej lokacie. Dziesięć pozycji niżej znalazł się Mikołaj Adamczyk.

W innej miejscowości węgierskiej – Godollo najlepiej indywidualnie w szabli wypadł Adam Krzemiński plasując się na dwudziestym piątym miejscu na dwustu osiemdziesięciu zawodników. Na dziewiątej lokacie zmagania zakończyła polska, kobieca drużyna w składzie: Maja Konecka, Amelia Ostrowska, Amelia Siwek i Lidia Tabedzka. Polki wygrały  z Greczynkami 45:29, a potem w 1/16 finału odpadły z Włoszkami przegrywając 43:35.

Szczegółowe wyniki zmagań z Budapesztu i Godollo można znaleźć pod poniższymi linkami: