Mistrz Polski wygrywa z wicemistrzem 83:60 we Wrocławiu. Od początku spotkania King kontrolował grę i dowiózł zwycięstwo do końca. Najlepiej punktowali Darryl Woodson i Andrzej Mazurczak.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego natarcia Kinga. Goście nie oglądali się i szybko rozgrywali kolejne akcje. Celnie trafiał Zac Cuthbertson i Mazurczak. Śląsk nie poddawał się i próbował ratować sytuację. Artsiom Parakhouski zdobył sześć punktów, czym starał się ustabilizować grę. Jednak na dwie minuty do końca, wicemistrzowie Polski przegrywali już dziewięcioma punktami. Łukasz Kolenda ruszył wtedy do ataku i zmniejszył stratę do czterech oczek.

Daniel Gołębiowski od samego początku drugiej kwarty ruszył w pogoń za rywalami, zdobywając dwa punkty. Za sprawą Parakhouskiego, WKS doprowadził do remisu. Lecz już po chwili, Woodson ze Szczecina trafił za trzy. King coraz bardziej się rozkręcał i starał się odskoczyć gospodarzom na jak najwięcej punktów. Miał w tym udział m.in. Jhonathan Dunn oraz Morris Udeze, który wykorzystał dwa rzuty wolne. Śląsk nie składał jednak broni. Dzięki dobrej grze Jakuba Nizioła, ponownie doprowadził do remisu. Szczecin nie pozwolił jednak na rozpędzenie się gospodarzom. Tony Meier trafił celnie za trzy w ostatnich dwóch sekundach kwarty i powiększył przewagę swojego zespołu do dziesięciu oczek.

Trzecią kwartę otworzył celny rzut za dwa Dusana Miletića. Swoje punkty dołożył też Hassani Gravett, ale zespół z Wrocławia nadal nie potrafił dogonić rywala. Dodatkowo Andrzej Mazurczak był na fali i zdobył dla mistrza Polski siedem punktów z rzędu. WKS nie potrafił złapać odpowiedniego rytmu, a celne trafienia Miletića za dużo nie dawały. Nie pomagały również kolejne punkty gości, zdobyte przez Woodsona i Macieja Żmudzkiego. King zakończył kwartę z 19 punktami przewagi. Ostatnia część spotkania przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Miłoszewskiego. Nie dawali szans Śląskowi na zbliżenie się do nich i całe spotkanie wygrali z przewagą 23 punktów.

WKS Śląsk Wrocław – King Szczecin: 83:60 (16:20,18:24,13:22,13:17)
WKS Śląsk Wrocław: Parakhouski 14, Miletić 8, Nizioł 7, Gołębiowski 6, Kulvietis 5, Kolenda 7, Gravett 8, Zębski 3, Sitnik 2, Adamczak 0, Piśla 0
King Szczecin: Woodson 20, Mazurczak 18, Udeze 14, Meier 11, Dunn 8, Cuthbertson 7, Nowakowski 3, Żmudzki 2, Samiec 0, Borowski 0