Polski Cukier Start wygrywa z Tauron GTK Gliwice w Lublinie. Gospodarze pokonali gości 100:93. Bardzo dobre spotkanie rozegrali gracze z Lublina Liam O’reilly- 24 pkt i Jabril Durham – 22 pkt, a w drużynie z Gliwic Joshua Price – 33 pkt.

Pierwszą kwartę rozpoczął Tomislav Gabrić z Lublina celną trójką. Natomiast po stronie Gliwic Price zanotował serię sześciu punktów z rzędu. Jego koledzy z drużyny Kadre Gray i Koby Mcewen dołożyli swoje punkty, co spowodowało prowadzenie ich zespołu 11:6. Start podjął od razu pogoń za rywalem i dzięki Barretowi Bensonowi i O’reillyowi uzyskali przewagę dwóch punktów. GTK na taką sytuację nie pozwoliło na długo, a Tomasz Śnieg swoimi czterema punktami wyprowadził ekipę na wynik 23:20.

Drugą część spotkania otworzył Durham swoimi dwoma celnymi trafieniami. Odpowiedzieli mu Maciej Bender i Terry Henderson Jr. i doprowadzili do prowadzenia 29:27. Drużyna z Lublina, dzięki dobrej grze Michała Krasuskiego uzyskała osiem punktów przewagi. Rywal jednak nie próżnował i szybko odrobił straty, dzięki rozgrywającemu bardzo dobre spotkanie Price’owi. Jego kolega Gray także dołożył swoje i za sprawą jego punktów, ekipa ze śląska ustanowiła wynik na 46:43.

Kolejna połowa wskazywała od początku na dominację Lublina. Podopieczni trenera Gronka, poczuli przypływ nowych sił i ruszyli do gry z podwojoną mocą. O’reilly trafił trzy trójki i dołożył dodatkowe dwa punkty. Partnerowali mu Durham i Jakub Karolak, który popisał się dwoma celnymi rzutami za trzy. Po stronie gości sytuację próbowali ratować Price i Łukasz Frąckiewicz. Mimo tego nie potrafili dogonić gości, a ich strata na koniec trzeciej kwarty wynosiła 13 punktów. Ostatnia część gry była szansą dla Gliwic na odwrócenie spotkania. Próbowali ją wykorzystać Mcewen i Price, którzy zmniejszyli przewagę z 16 punktów do sześciu, na cztery minuty do końca spotkania. Start w każdym razie nie oddał zwycięstwa i pilnował wyniku, finalnie kończąc spotkanie z przewagą siedmiu punktów.

Polski Cukier Start Lublin – Tauron GTK Gliwice: 100:93 (20:23,23:23,36:20,21:27)
Polski Cukier Start Lublin: O’reilly 24, Durham 22, Benson 16, Gabrić 14, Krasucki 9, Karolak 7, Put 4, Wade 4, Pelczar 0, Szymański 0
Tauron GTK Gliwice: Price 33, Mcewen 21, Gray 10, Śnieg 8, Henderson Jr. 8, Frąckiewicz 6, Bender 3, Laksa 4, Palmowski 0, Busz 0