GTK przegrywa z Enea Zastal Zielona Góra w Gliwicach 90:92. Gospodarze nadal pozostają bez zwycięstwa. W spotkaniu najlepiej punktowali Darious Hall(Gliwice) – 27 pkt i Joshua Price (Zielona Góra) – 22 pkt.

Już w pierwszych sekundach spotkania Koby Mcewen z Gliwic, faulował Halla, który wykorzystał dwa rzuty osobiste. Po chwili zdobył kolejne pięć punktów. Kadre Gray szybko zaczął reagować i trafił trzy kosze z rzędu. Partnerowali mu Price i Mcewen, którzy wyprowadzili GTK na remis 13:13. Drużyny szły łeb w łeb, a straty wynosiły nie więcej niż dwa punkty. Na trzy minuty przed końcem kwarty, Zastal poderwał się do akcji. Trafiali Hall i James Washington, a Groselle swoimi dwoma punktami podwyższył przewagę swojej drużyny, do siedmiu oczek. Terry Henderson Jr. i Tomasz Śnieg próbowali swoimi celnymi rzutami, dogonić rywala. Lecz szansa na to zmalała, gdy Paweł Kikowski trafił na wynik 25:20 dla Zielonej Góry.

Drugą kwartę otworzyły celne kosze Washingtona i Aleksandra Lewandowskiego. Skutkowało to powiększeniem prowadzenia Enei do dziesięciu punktów. Podopieczni trenera Turkiewicza w porę się obudzili, a za sprawą Łukasza Frąckiewicza i Mcewen’a zmniejszyli stratę do pięciu oczek. Zastal nie oglądał się na rywala i szybko wrócił na właściwie tory. Celne rzuty oddali Novak Musić i Michał Kołodziej. Gliwice mimo to nie poddały się, a skuteczna gra Henderson Jr. i Gray’a, pozwoliła na zmniejszenie straty do trzech punktów, na koniec połowy.

W pierwszej minucie drugiej połowy, Gray zmniejszył przewagę do jednego punktu. Lecz podopieczni trenera Dedka, wrócili jeszcze z większą mocą. Woroniecki trafił trójkę, a Jan Wójcik zaliczył efektownego wsada. Musić dołożył swoje punkty, a Zielona miała sześć oczek przewagi. Dla drużyny z województwa śląskiego był to dodatkowy bodziec do polepszenia swojej sytuacji. Price trafił pięć rzutów osobistych i dodatkowo rzut za dwa, a strata zmalała do jednego punktu. Niestety Kamaka Hepa z ekipy gości, na sam koniec trafił trójkę. Ostatnia część gry od samego początku, była rozgrywana kosz za kosz. Po stronie gospodarzy, celnie rzucał Henderson Jr. i rozgrywający bardzo efektywne spotkanie, Price. Skutkiem było prowadzenie GTK czterema punktami. Zastal mimo to dogonił rywala i raz za razem uciekał mu sprzed nosa. Celnością popisał się Washington i Hall, a zespół krok po kroku coraz bardziej zbliżał się do wygranej. Gliwice walczyły do końca, lecz nie udało im się pozytywnie zakończyć spotkania.

Tauron GTK Gliwice – Enea Zastal BC Zielona Góra: 90:92 (25:30,26:24,16:17,23:21)
Tauron GTK Gliwice: Price 22, Mcewen 19, Gray 18, Henderson Jr. 17, Frąckiewicz 10, Laksa 2, Śnieg 2, Palmowski 0, Busz 0, Bender 0
Enea Zastal BC Zielona Góra: Hall 27, Wójcik 10, Musić 9, Hepa 9, Groselle 8, Washington 8, Kołodziej 8, Woroniecki 5, Kikowski 5, Lewandowski 3