W spotkaniu 6. kolejki Ligi Mistrzyń Zagłębie Lubin stawiało w pierwszej części opór utytułowanemu Team Esbjerg. Po zmianie stron Miedziowe miały problem z dotarciem do siatki rywalek i duński zespół szybko odjechał, wygrywając zdecydowanie.

W trzeciej minucie kibice w hali RCS po raz pierwszy cieszyli się z bramki mistrzyń Polski. Wynik spotkania otworzyła niezawodna Daria Michalak, która pokonała bramkarkę rywalek precyzyjnym technicznym rzutem. Początek to dobra gra KGHM MKS Zagłębia Lubin, które weszło w mecz bez bojaźni i już od pierwszych minut zawiesiło poprzeczkę utytułowanym rywalkom bardzo wysoko. Czas płynął, a wynik niemal cały czas oscylował w okolicach remisu. Co prawda na prowadzeniu cały czas był zespół z Danii, ale jego przewaga wynosiła 1-2 bramki. Mistrzynie Polski walczyły prowadziły wyrównany bój z najlepszą duńską drużyną, która jednak pod koniec pierwszej części spotkania zaczęła budować swoją przewagę, a miało to miejsce od wyniku 9:10. W 25. minucie na tablicy było już 14:9 dla Esbjerg, a w tym czasie pięć bramek zdobyła norweska gwiazda mistrzyń Danii, Nora Mork. Po pierwszej połowie przyjezdne prowadziły 17:14.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły mistrzynie Danii. Esbjerg zaczął grać szybciej, poprawił obronę, co przyniosło skutek. Dziesięć minut po zmianie stron przewaga duńskiej ekipy zbliżała się do dziesięciu bramek przewagi i w końcu ta bariera została przekroczona. W 48. minucie było 29:19 dla Esbjerg. Miedziowe do końca walczyły o jak najbardziej korzystny wynik. Lubiniankom udało się zmniejszyć straty, ale w ostatnich fragmentach gry Dunki znów odskoczyły. Mecz zakończył się 12-bramkowym zwycięstwem najlepszej ekipy w Danii.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Team Esbjerg 24:36 (14:17)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Promis 1, Pankowska 2, Grzyb, Przywara 3, Górna 1, Zych, Drabik, Szarkova, Michalak 4, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 6, Jureńczyk 3, Milojević 1.

Esbjerg: Kristensen, Milling – Møller 7,  Mørk 5, Nielsen 4, Iversen 4, Petersen 4, Reistad 3, Jacobsen 3,  Resende 2, Jacobsen 2, Solberg-Isaksen 2, Heindahl.

Źródło: Biuro prasowe ORLEN Superliga Kobiet