fot: Fortuna 1 Liga

Ważne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Chrobrego Głogów, którzy pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 w mecz 16. kolejki Fortuna 1 Ligi. Chrobry po 16. kolejkach zajmuje 14. miejsce w tabeli, a  Podbeskidzie sklasyfikowane jest na 17. lokacie.

Chrobry wyszedł na prowadzenie w piątej minucie spotkania po uderzeniu Alberta Zarównego, który uderzeniem głową pokonał Patryka Procka. W 11. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym do pozycji strzeleckiej doszedł Bartosz Bida, którego strzał przeleciał nad poprzeczką. Trzy minuty później Maksymilian Banaszewski zagrał prostopadle do Bidy, któremu zabrakło centymetrów, aby przejść futbolówkę i znaleźć się w sytuacji dogodnej do zdobycia bramki. Bramkarza gospodarzy próbował Maksymilian Sitek, którego strzał z dystansu minął światło bramki Chrobrego.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza od zdobycia gola przez gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mikołaj Lebedyński, który wykorzystał  uderzeniem dośrodkowanie z rzutu rożnego i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 61. minucie Podbeskidzie powinno cieszyć się z gola po tym jak Piotr Tomasik zagrał do Banaszewskiego, a zawodnik przyjezdnych uderzył z pięciu metrów wprost w Damiana Weglarza. Wynik podwyższyć mógł Bartosz Biel, który uderzył technicznie, a piłka przeszła minimalnie obok słupka. Niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania Bartosz Biel pokonał Procka strzałem z ostrego kąta po tym jak wykorzystał zagranie z lewej strony boiska.