foto: Mateusz Korpal

Szkoła Mistrzostwa Sportowego imieniem Grzegorza Laty w Mielcu ma już 20 lat. Z tejże okazji w minionym tygodniu w mieście na Podkarpaciu miały miejsce uroczystości jubileuszowe.

Na specjalnie zorganizowanej gali jubileuszowej w mieleckim hotelu „Iskierka” była okazja do świętowania, podziękowań oraz wyróżnienia postaci wpisanych w powstanie, działalność i sukcesy dwóch dekad tej sportowej placówki.

Wśród zaproszonych gości okolicznościowego wydarzenia widzieliśmy ludzi świata sportu, nauczycieli, samorządowców, biznesmenów. Zabrakło z przyczyn zdrowotnych najbardziej znanego sportowca całej historii Mielca Grzegorza Laty, który jest patronem Szkoły.

Założyciele Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Zbigniew Hariasz i Marek Chamielec – nie omieszkali w wystąpieniu wywołać postaci znakomitego piłkarza lat siedemdziesiątych, podkreślając Jego rolę przy tworzeniu placówki w momencie pełnienia funkcji senatora Rzeczypospolitej Polskiej.

Na jubileuszową galę przybyli znani obecnie ze sportowych aren kraju mielczanie: były trener reprezentacji Janusz Białek, obecny trener ekstraklasowej Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz, były trener Stali Włodzimierz Gąsior, prezes PGE FKS Stal Mielec Jacek Klimek czy prezes ITA TOOLS Stal Mielec Paweł Warzecha. Z ramienia PZPN obecnością zaszczycił działacz podkarpackich struktur Wiesław Lada.

W 20-letniej historii Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu najważniejsze miejsce zajmuje piłka nożna, lecz sama placówka należy do interdyscyplinarnych. W murach placówki oświatowej kształcą się przedstawiciele również innych dyscyplin.

Nie jest zatem przypadkiem wielka rola sportu w życiu 60-tysięcznego miasta, w którym od kilku sezonów ponownie w ekstraklasie występują piłkarze, powrót do krajowej elity zanotowały siatkarki, natomiast na zapleczu ekstraklasy czołowe lokaty zajmuje ekipa piłkarzy ręcznych. Liczne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej notują też lekkoatleci, pływacy oraz bokserzy.

Przykład Mielca pokazuje, że baza tworzona od podstaw, poparta realną pracą oraz  budowaniem logistyki organizacyjno-finansowej  może przełożyć się na wielowektorowy sukces, czego doświadczamy w średniej wielkości mieście.

Autor: Mateusz Korpal

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!