RENNIA DAVIS VBW Arka Gdynia Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Świetny występy duetu Renni Davis i Barbory Wrzesiński dały piątą wygraną w sezonie Arce Gdynia. Ekipa znad morza nie rezygnuje z walki do powrotu do czwórki w lidze.

W siódmym spotkaniu Orlen Basket Ligi Kobiet gdynianki piąty raz schodziły dziś jako zwycięska ekipa. Dziś we własnej hali pokonały Ślęzę Wrocław. O wyniku końcowym decydowała trzecia kwarta, kiedy gdynianki wypracowywały sobie przewagę. W czwartej już kontrolowały spotkanie. Arka na prowadzeniu była przez blisko trzydzieści jeden minut w tym spotkaniu, a Ślęza niespełna trzy. Ważną bronią gdynianek były punkty po stratach rywalek. Ten element wygrały aż 19:2Wspomniana Davis dla Arki zdobyła 23 punkty, 10 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty. Barbora Wrzesinski dołożyła do tego 21 punktów i 7 asyst.

VBW ARKA GDYNIA – 1KS ŚLĘZA WROCŁAW  83:68  (24:19, 14:19, 24:14, 21:16)