VBW Arka Gdynia po raz drugi w fazie grupowej pokonała turecki Emlak i tym samym z pierwszego miejsca awansowała do fazy play-off, gdzie będzie zespołe rozstawionym. Również dalej gra MB Zagłebie Sosnowiec, które zanotowało pierwsze zwycięstwo w historii w EuroCup Women z hiszpańską Gerniką.

W meczu o pierwsze miejsce w swojej grupie Euro Cup gdynianki już w pierwszej połowie rozwiały wątpliwości kto wygra spotkanie. Polski zespół grał skutecznie w ataku wykorzystując też słabszą w tej części gry postawę Emlak Konut SK zwłaszcza w punktach z drugiej szansy. Ten element gdynianki wygrały 17:3. Ważnym elementem były też punkty rezerwowych polskiego zespołu, tu podopieczne trenera Philipa Mestdagha okazały się lepsze 25:6. Arkę do wygranej poprowadziły Rennia Davis (15 pkt, 5 zbiórek i 2 przechwyty), Mikayla Cowling (13 pkt, 7 zbiórek, 2 asysty, 3 przechwyty i 2 bloki) oraz Barbory Wrzesinski (11 pkt, 4 zbiórki, 8 asysty i 2 przechwyty).

VBW ARKA GDYNIA – Emlak Konut SK  69:53  (17:8, 25:14, 12:17, 15:14)

Choć po pierwszej połowie wynik nie był szczęśliwy dla sosnowiczanek (31:38 dla rywalek)  to ich skuteczna gra w trzeciej kwarcie pozwoliła im wyjść na prowadzenie 54:53 po trzydziestu minutach. W ostatniej kwarcie emocji nie brakowało, ale to Zagłębie zakończyło spotkanie z tarczą, mimo iż rywalki w samej końcówce mogły przechylić wygraną na swoją korzyść. Rzuty wolne w wykonaniu Lary Flores były celne tylko dwa z trzech, a rzut na wygraną Sofii Sylvia nie znalazł drogi do kosza niemalże równo z syreną.

Swoje zagrały wśród sosnowiczanek: Zoe Wadoux (20 pkt, 6 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty), Martyna Jasiulewicz (17 pkt), Betabe Zampere (15 pkt), Quinn Dornstauder (12 pkt, 10 zbiórek, 2 asysty i 2 bloki), a dodatkowym wsparciem dla Zagłębia pod koszami była Marzenna Marciniak (6 pkt i 10 zbiórek).

MB ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – Lointek Gernika Bizkaia 70:69  (16:21, 15:17, 23:15, 16:16)