BRIANA FRASER KGHM BC Polkowice fot. Karol Makowski polski-sport.com

W ósmym spotkaniu Euroligi kobiet KGHM BC Polkowice we własnej hali pokonały Virtus Segafredo Bolonia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Decydujące punkty o wygranej zdobywała Brittney Sykes na 17 sekund przed zakończeniem dogrywki.

Pierwsze punkty padły łupem ekipy z Włoch. Polkowiczanki walczyły. Gdy zawodniczki Virtusa odskakiwały na trzy oczka polski zespół potrafił odpowiedzieć serią 6:2. Później wynik znowu oscylował wokół remisu. W siódmej minucie trójkę trafiła kapitan BC Polkowice Weronika Gajda i wice mistrzynie Polski prowadziły 17:15. Jednak w końcówce jednak ponownie ekipa Karola Kowalewskiego musiała gonić wynik. Na tyle skutecznie, że po dziesięciu minutach gospodynie prowadziły 24:22. Połowa drugiej odsłony nie należała do ofensywnych. Po piętnastu minutach spotkania przyjezdne prowadziły 29:30. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce po trafieniach Mavoungi oraz Fraser polkowiczanki schodziły na przerwę prowadząc czteroma oczkami. Po zmianie stron ekipa z Dolnego Śląska starała się odskoczyć rywalkom. Po trafieniu Zali Friskovec zza łuku oraz osobistych Weroniki Gajdy było nawet 47:37 na półmetku trzeciej odsłony. Jednak potem ekipa Virtusa powoli zmniejszała część strat. Efektem było ponownie tylko prowadzenie 53:49 po 30 minutach, choć przez chwilę „Pomarańczowe” prowadziły tylko dwoma oczkami. Pierwsze akcje w czwartej odsłonie należały do przyjezdnych. Gdy Ivana Dojkić trafiła oba swoje wolne Virtus prowadził 63:69 na nie co ponad 2,5 minuty do końca spotkania. W końcówce rzutami wolnymi Friskovec i i Fraser doprowadziły do dodatkowych pięciu minut spotkania, choć włoski zespół miał jeszcze akcję na zwycięstwo.

W dogrywce ważne punkty zdobywała Briana Fraser dla polkowiczanek (trójka i akcja 2+1). Dzięki niej szybko odskoczyły na cztery oczka. Gdy w ostatnich sekundach koszykarki Virtusa zbliżały się na jedną akcję wynik spotkania ustaliła Brittney Sykes.

Polkowiczanki mają bilans 5-3 i są na dobrej drodze do awansu do najlepszej ósemi euroligi kobiet.

Najskuteczniejsze w polskim zespole były Briana Fraser (27 pkt i 7 zbiórekoraz Brittney Sykes (16 pkt i 6 zbiórek).

KGHM BC POLKOWICE – VIRTUS SEGAFREDO BOLONIA 81:78 (24:22, 15:13, 14:14, 16:20, dogrywka 12:9)