fot: cwks-resovia.pl

Resovia Rzeszów pokonała Odrę Opole 1:0 w meczu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Piotr Żemło, który pokonał własnego bramkarza.

Walcząca o miejsce premiowane awansem Odra do Rzeszowa udała się z zamiarem odniesienia zwycięstwa. Plany z całą pewnością podopieczni Adama Noconia musieli zweryfikować w 42. minucie, gdy czerwoną kartkę otrzymał Jakub Szrek. Zamieszana w walkę o utrzymanie Resovia gola na wagę trzech punktów zdobyła w 79. minucie. Bohaterem gospodarzy został Piotr Żemło, który przedłużył głową dośrodkowanie zawodnika gospodarzy i pokonał Artura Hałucha.

Po 19. kolejkach Odra z 31 punktami na koncie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Resovia zgromadziła dotąd 16 punktów, co daje je 16. miejsce w tabeli.