WKS Śląsk Wrocław
fot: wks-slask.ue

Aris Midea Thessaloniki pokonuje WKS Śląsk Wrocław w 93:71 Grecji. To kolejna porażka wicemistrzów Polski, w europejskich rozgrywkach. Najwięcej punktów dla wrocławskiej drużyny zdobył Hassani Gravett – 25, w tym pięć celnych trójek.

Spotkanie rozpoczął gracz greckiej drużyny, Kris Bankston celnym rzutem za dwa. Odpowiedział Dusan Miletić, który wykorzystał dwa rzuty osobiste. Rywal WKS-u szybko powiększył przewagę do siedmiu punktów, za sprawą m.in. Robertsa Blumbergsa. Straty próbował zmniejszyć Miletić i Joe Bryant Jr., ale gospodarze nie zmniejszali tempa. Swoje punkty zanotował Roberto Gallinat i Eleftherios Bochoridis, a ich drużyna prowadziła przed końcem pierwszej kwarty 11 oczkami.

Drugą kwartę otworzył zawodnik Aris – Gallinat, natomiast Śląsk dalej kontynuował pogoń za przeciwnikiem. Swoje akcje kończyli Gravett i Aleksander Wiśniewski, ale ich strata nadal wynosiła 11 punktów. Drużyna z Salonik, nie zatrzymywała się i trafiała kosz za koszem. Punkty zdobywali m.in. Vassilis Toliopoulos oraz Ismael Sanogo. Zawodnicy z Wrocławia, Gravett i Bryant Jr. dołożyli swoje punkty, ale ich zespół przegrywał 33:49 przed końcem pierwszej połowy.

Po przerwie pierwsze dwa punkty zdobył Gallinat, a po chwili zaliczył celną trójkę. Zespół trenera Winnickiego, coraz bardziej oddalał się od wygranej w tym spotkaniu. Przewaga rywala nie malała, a ich gra coraz bardziej się rozkręcała. Na pięć minut przed końcem trzeciej kwarty, Śląsk przegrywał już 18 punktami, ale stratę próbowali zmniejszyć Daniel Gołębiowski i Artsiom Parakhouski. Dwie celne trójki pod rząd trafił Gravett, a jego drużyna traciła 11 punktów do rywala. Goście zaliczyli jednak dziesięć punktów pod rząd i mieli przewagę 21 punktów.

Finalną część spotkania zainaugurował Miletić, trafiając za dwa punkty. Rywal mimo to nie odpuszczał i zdobywał punkt za punktem. Trafiał m.in. Bochorodis i Kris Bankston. Natomiast stratę WKS-u próbowali zmniejszyć Gołębiowski i Bryant Jr., ale przewaga nadal wynosiła 11 punktów. Gospodarze zanotowali dodatkowe dziewięć punktów z rzędu, a przewaga wzrosła do 20 oczek. Wicemistrz Polski nie był w stanie odrobić strat i ostatecznie przegrał aż 22 punktami.

Aris Midea Thessaloniki – WKS Śląsk Wrocław: 93:71 (22:11,27:22,22:17,22:21)
Aris Midea Thessaloniki: Toliopoulos 18, Blumbergs 17, Gallinat 16, Stark 12, Bankston 9, Bochoridis 8, Sanogo 7, Harell 2, De Sousa 2, Slaftsakis 2, Persidis 0, Kazamias 0
WKS Śląsk Wrocław: Gravett 25, Bryant Jr. 16, Miletić 15, Gołębiowski 7, Wiśniewski 4, Parakhouski 4, Voinalovych 0, Sitnik 0