STEPHANIE MAVOUNGA fot. FIBA Basketball

Srebrne medalistki Mistrzostw Polski przegrały dziś we własnej hali z Cukurova Basketbol Mersin. Polkowiczanki dały rywalkom zebrać aż 15 piłek w ataku i popełniły aż 21 strat. To się odbiło na wyniku.

Dzisiejsze spotkanie należało do bardzo ciężkich, a walka na parkiecie była bardzo zacięta. Do samego końca gry nie można było być pewnym jej zakończenia, a zawodniczki z obu drużyn dawały z siebie 100%, dając kibicom obecnym na trybunach w hali ogrom emocji.

Pierwsza kwarta zakończyła się 4. punktowym prowadzeniem przyjezdnych, a po zremisowanej drugiej kwarcie (oba zespoły zdobyły po 18 punktów), CBK utrzymało 4. punktowe prowadzenie. Trzecia kwarta  to wygrana polkowiczanek i chwilowe prowadzenie. Ta część gry zakończyła się 1-punktowym prowadzeniem gospodyń. Niestety, czwarta kwarta już nie poszła po myśli pomarańczowych, a turczynki zakończyły ją ostatecznie zwyciężając całe spotkanie z wynikiem 59:66.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a wygrana pomarańczowych była bardzo realna, niemal na wyciągnięcie ręki. Piłka trafiała do kosza naprzemiennie, a tylko drobne błędy w obu zespołach mogły zaważyć na ostatecznym wyniku rozgrywki.  Tak też się stało. Zawodniczki KGHM BC Polkowice w ostatniej części gry popełniły zbyt dużą ilość błędów, przez które pomarańczowe straciły cenne punkty w grze, a ostatecznie szansę na wygranie całego spotkania.

Najlepszymi zawodniczkami w dzisiejszym spotkaniu były Brianna Fraser (BC) z 16 punktami zdobytymi w grze oraz Marina Mabrey (CBK), która zdobyła aż 25 punktów w tym spotkaniu.

KGHM BC Polkowice – CBK Cukurova Basketbol Mersin  59:66 (20:24, 18:18, 11:6, 10:18)

KGHM BC: Brittney Sykes 15, Brianna Fraser 16, Zala Friskovec 11, Klaudia Gertchen 6, Dragana Stankovic 4, Stephanie Mavunga 4, Weronika Gajda 2, Emilia Kosla 1

CBK Cukurova Basketbol Mersin: Marina Mabrey 25, lizabeth Williams 14, Olivia Epoupa 10, Virag Kiss 7, Quanitra Hollingsworth 4, Asena Yalcin 3, Melis Gulcan 3

Polkowiczanki po tym spotkaniu mają bilans 6 wygranych i 5 porażek. Są na czwartym miejscu w tabeli, czyli ostatnim które daje awans. Jednak bilans 6-5 ma również trzecia ekipa Virtus Segafredo Bologna i piąta w tabeli Villeneuve d’Ascq LM. Szósta w tabeli z bilansem 5-6 jest Perfumerias Avenida. Każdej z ekip pozostało jeszcze po trzy mecze.