Żyła, vikersund 2022

Anze Lanisek wygrał dzisiejsze kwalifikację do zawodów Pucharu Świata w Wiśle. W turnieju finałowym zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadł Piotr Żyła, który został sklasyfikowany na 12. miejscu.

Najlepszy z polskich skoczków Piotr Żyła wylądował na 125,5 metrze, co dało mu notę wynoszącą 125,4 pkt. Metr bliżej skoczył Dawid Kubackiemu, który uplasował się na 13.miejscu, a 124 metry zmierzono Aleksandrowi Zniszczołowi, który kwalifikację ukończył na 15 lokacie. Słabo spisał się Kamil Stoch, który skoczył 121,5 metra i zajął 22. miejsce. W jutrzejszym konkursie zobaczymy również Klemensa Murańke (121,5 metrów), Pawła Wąska oraz Jakuba Wolnego.

Jutro w konkursie duetów trener Thomas Thurnbichler zdecydował postawić na Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego.