Polscy piłkarze błysnęli w swoich klubach. Robert Lewandowski strzelił gola w półfinale Superpucharu Hiszpanii, a Arkadiusz Milik popisał się hattrickiem w ćwierćfinale Pucharu Włoch.

W półfinale Superpucharu Hiszpanii FC Barcelona mierzyła się z Osasuną. Mimo, że gra mistrza Hiszpanii nie porywała, to w końcu pojawiły się gole. Pierwszego strzelił Robert Lewandowski w 59. minucie, a drugiego w 90. dołożył Lamine Yamal Nasraoui. Dzięki temu FC Barcelona awansowała do finału Superpucharu Hiszpanii, w którym zmierzy się z Realem Madryt. Mecz odbędzie się 14. stycznia o godzinie 20:00.

Jeszcze lepiej zaprezentował się drugi polski napastnik Arkadiusz Milik, który w ćwierćfinale Pucharu Włoch zanotował hattricka. Jego Juventus wygrał wysoko z Frosinone Calcio (4:0). Dla Polaka były to inaugurujące trafienia w tych rozgrywkach. Milik na boisku przebywał do 62. minuty, po czym został zmieniony przez Dusana Vlahovica. Na ławce rezerwowej całe spotkanie przesiedział Wojciech Szczęsny. W półfinale Pucharu Włoch Juventus zagra w kwietniu z Lazio.

Półfinał Superpucharu Hiszpanii:

FC Barcelona – CA Osasuna 2:0

59′ 1:0 Robert Lewandowski

90′ 2:0 Lamine Yamal Nasraoui

Ćwierćfinał Pucharu Włoch:

Juventus FC – Frosinone Calcio 4:0

11′ 1:0 Arkadiusz Milik (rzut karny)

38′ 2:0 Arkadiusz Milik

48′ 3:0 Arkadiusz Milik

61′ 4:0 Kenan Yıldız