fot: pzn.pl

Nikt z polskich reprezentantów w snowboardzie nie zdołał awansować do 1/8 finału slalomu równoległego podczas Pucharu Świata w Bad-Gastein. Najbliżej tego wśród panów był Oskar Kwiatkowski, a wśród pań Maria Bukowska-Chyc.

Kwiatkowski w kwalifikacjach po dwóch przejazdach (jednym ciut szybszym, a drugim wolniejszym) zajął dopiero dwudzieste czwarte miejsce. Do czołowej szesnastki stracił ponad pół sekundy, a zatem do awansu do 1/8 finału zabrakło mu sporo. Jeszcze więcej strat poniósł Michał Nowaczyk, który został sklasyfikowany na trzydziestej pierwszej pozycji.

U pań nie startowała ostatnio dobrze spisująca się Weronika Dawidek. Pod nieobecność młodej, polskiej snowboardzistki o awans do fazy pucharowej zmagały się Maria Bukowska-Chyc i Olimpia Kwiatkowska. Pierwsza ukończyła kwalifikację na dwudziestej ósmej lokacie, a druga została zdyskwalifikowana podczas drugiego przejazdu. Tym samym nikt z polskich reprezentantów nie dostał przepustki do 1/8 finału slalomu równoległego.