Linda Weiszewski, fot. PZBiS

Linda Weiszewski wywalczyła brązowy medal w konkurencji monobobów kobiet podczas rozgrywanych w Sankt Moritz (Szwajcaria) bobslejowych mistrzostw świata juniorów.

Nasza bobsleistka, brązowa medalistka juniorskich mistrzostw Europy z poprzedniego roku, już po pierwszym ślizgu zajmowała trzecie miejsce z niewielką stratą do wiceliderki Diany Filipszki (Niemcy). W drugim ślizgu zajęła czwarte miejsce, ale uzyskała czas, który pozwolił utrzymać przewagę 0,06 sekundy nad kolejną Niemką Charlotte Candrix. Mistrzynią świata juniorek została reprezentantka gospodarzy Debora Annen. Ona również do ostatnich metrów walczyła o złoty medal. Uzyskała w drugi ślizgu trzeci czas, a Dianę Filipszki pokonała na mecie o zaledwie 0,01 sekundy.

Medal zdobyty w Sankt Moritz jest pierwszym zdobytym przez Lindę Weiszewski na zawodach rangi mistrzostw świata.