Coraz lepszą dyspozycję prezentuje Oskar Kwiatkowski. Polski snowboardzista podczas Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym, w słoweńskiej Rogli zajął jedenaste miejsce. Pozostali Polacy również zdołali mimo braku awansu do 1/8 finału zdobyć punkty.

Zawody rozpoczęły się od kwalifikacji. W nich Oskar Kwiatkowski uzyskał dziesiąty czas (1:04,23), który pozwolił mu awansować do 1/8 finału. Tam musiał mierzyć się z Mirko Felicetti. Niestety Polak przegrał z reprezentantem Włoch o niespełna pół sekundy (0,46 s). Zadecydował o tym błąd w końcówce, i ostatecznie biało-czerwony został sklasyfikowany na jedenastym miejscu. W aktualnym sezonie Kwiatkowski tak wysoko jeszcze nie był.

Eliminacji nie przebrnął Michał Nowaczyk (1:05,07). Polski snowboardzista zakończył walkę na dwudziestej trzeciej lokacie, która dała mu cenne oczka do klasyfikacji.

Punkty do klasyfikacji generalnej zgarnęły również nasze panie. Co prawda nie awansowały one do fazy pucharowej, ale dzięki zajętym miejscom zdołały punktować. Maria Bukowska-Chyc (1:09,82) była dwudziesta, Olimpia Kwiatkowska (1:10,00) dwudziesta druga.