Miedź Legnica w ramach 21. kolejki drugiego poziomu rozgrywkowego podejmowała na własnej murawie Polonię Warszawa. Choć Legniczanie zaczęli nie najlepiej, to za sprawą Antonika dopisują 3 oczka w tabeli.

Zaskakująco prezentowały się statystyki w tym spotkaniu. Biorąc je pod uwagę od razu każdy mógł zauważyć, że to gospodarze kontrolowali mecz. Dość szybko Miedzi przydarzyła się niefortunna sytuacja, bo w 12. minucie boisko z urazem opuścił Damian Michalik. W jego miejsce pojawił się Antonik. Jednak do około 30. minuty żadna ze stron nie potrafiła się przebić przez defensywę tych drugich. Dopiero w 32. minucie „coś” się wydarzyło. Polonia rozegrała rzut rożny, do piłki dotarł Kołodziejski i zgrał ją, a chłodną głową wykazał się Kobusiński wyprowadzając Czarne Koszule na prowadzenie. Co ciekawe, była to jedyna sytuacja bramkowa Polonii i jedyny strzał w pierwszej odsłonie starcia. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a na murawie żadna ze stron nie wykazała się już większą aktywnością.

Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy można w zasadzie pominąć. To, co istotniejsze, miało miejsce w 61. minucie. Ze środka boiska piłkę na prawą stronę zagrał Hoogenhout. Tą przyjął Antonik, znakomicie minął zwodem rywala i uderzeniem zza szesnastki wyrównał stan rywalizacji w Legnicy. Było więc 1:1.

Ten sam zawodnik zaledwie siedem minut później dał Miedzi prowadzenia. Otrzymał piłkę po wrzucie z autu, i znów zza szesnastki huknął i tym razem umieścił piłkę w okienku bramki Bąkowskiego.

Późniejsze zmiany w drużynie podopiecznych trenera Smalca nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy, natomiast Antonik okazał niekwestionowanym bohaterem tego spotkania. Po tym spotkaniu Miedź wskoczyła na 5. lokatę, a Polonia wciąż pozostaje na miejscu 15.

Fortuna 1. Liga (21. kolejka)

Miedź Legnica 2:1 Polonia Warszawa

32′ Kobusiński (Polonia)

61′ 68′ Antonik (Miedź)

Składy:

Miedź: Mądrzyk – Kostka, Mijuskovic, Hoogenhout, Carolina (63′ Hartherz) – Michalik (12′ Antonik), Lehaire, Aguado, Agbor – Drygas (83′ Pierzak), Guzdek (63′ Bogacz)

Polonia: Bąkowski – Kowalski-Haberek, Majsterek, Kołodziejski (59′ Pleśnierowicz) – Biedrzycki, Okhronchuk, Marciniec (73′ Koton), Pawłowski (73′ Fadecki) – Michalski, Kobusiński (81′ Tomczyk), Auzmendi Arruabarrena (73′ Kluska)