Foto: Polski Związek Narciarski

Zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim zawitały do Krynicy Zdrój, gdzie sportowcy rywalizowali w slalomie gigancie równoległym. Najlepiej wśród polskich reprezentantów wypadł Oskar Kwiatkowski. 

Już kwalifikację sprawdziły kto jaką formę przywiózł do Krynicy Zdrój. Oskar Kwiatkowski z trzecim czasem eliminacji (1:32,33) awansował do fazy pucharowej. Nasz mistrz świata w 1/8 finału mierzył się liderem Pucharu Świata – Austriakiem Benjaminem Karlem. Dzielnie walczył, ale to Karl okazał się szybszy o 0,81 s, a zatem Kwiatkowski zakończył zmagania na jedenastej pozycji.

Pozostali biało-czerwoni zakończyli zmagania w czwartej dziesiątce. Trzydziesty czwarty był Andrzej Gąsienica Dalej, trzydziesty piąty Maciej Mikołajczyk, a trzydziesty siódmy Mikołaj Rutkowski. Michał Nowaczyk nie ukończył w ogóle przejazdu.

Przepustki do 1/8 finału wśród pań nie udało się wywalczyć żadnej Polce. Najbliższa tego była Weronika Dawidek – dwudziesta pierwsza lokata oraz Maria Chyc-Bukowska – dwudziesta piąta. Spory zawód sprawiła Olimpia Kwiatkowska finiszując z dopiero trzydziestym piątym czasem.

Wyniki PŚ w slalomie gigancie równoległym w Krynicy Zdrój:

1. Andreas Prommegger

2. Roland Fischnaller

3. Daniele Bagozza


11. Oskar Kwiatkowski 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!