fot: Fortuna 1 Liga

Arka Gdynia wygrała bez większych problemów ze Stalą Rzeszów 5:1 w meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dzięki zwycięstwu zespół prowadzony przez Wojciecha Łobodzińskiego wrócił na pozycję lidera.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy już w drugiej minucie stworzyli zagrożenie pod bramką rywali po tym jak Dawid Gojny zagrał do Skóry, a ten będąc w znakomitej sytuacji, spudłował. Po chwili na bramkę gości uderzał Hubert Adamczyk, a z uderzeniem poradził sobie Gerard Bieszczad. W 17. minucie rzut karny podyktowany po analizie VAR wykorzystał  Sébastien Thill. Po chwili lider tabeli mógł doprowadzić do wyrównania, jednak znakomita akcja gospodarzy zakończyła się na interweniującym bramkarzu gości. W 34. minucie Karol Czubak znalazł się w sytuacji sam na sam i przegrał pojedynek z bramkarzem Stali. W 36. minucie kolejny z ataków Arki przyniósł skutek w postaci gola. Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Dawida Gojnego doszedł Martin Dobrotka i doprowadził do wyrównania. W końcówce spotkania po raz kolejny gości od straty bramki uchronił Gerard Bieszczad, który wygrał pojedynek sam na sam z Karolem Czubakiem, a po chwili interweniował znakomicie po strzale Kacpra Skóry. Wcześniej Thill uderzał z szesnastu metrów, a z uderzeniem poradził sobie Paweł Lenarcik. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Karol Czubak wykorzystał zagranie z lewej strony boiska i uderzeniem głową pokonał Bieszczada. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Milewski uderzał zza pola karnego, a piłka zatrzymała się na słupku bramki przyjezdnych.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataków gospodarzy, a znakomitą sytuację zmarnował Olaf Kobacki, który w znakomitej sytuacji uderzył wprost w Gerarda Bieszczada. W 57. minucie Adler uderzał głową, a piłka przeszła obok bramki Lenarcika. W 64. minucie dośrodkował z prawej strony Gruzin Tornike Gaprindaszwili, a Karol Czubak wyskoczył najwyżej w polu karnym i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Dwie minuty później Milan Šimčák brutalnie faulował Gaprindaszwili i Marcin Szczerbowicz bez zastanowienia pokazał zawodnikowi Stali czerwoną kartkę. Aktywny po wejściu Gaprindaszwili dobrze odnalazł się w polu karnym, jednak z siódmego metra uderzył obok bramki. W 78. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Alassane Sidibe wykorzystał błąd Bieszczada, który wybił dośrodkowanie wprost pod nogi zawodnika Arki, który pewnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Hubert Turski otrzymał podanie od Dawida Gojnego i zdobył swojego pierwszego gola na poziomie Fortuna 1 Ligi!