fot: Jimmie48 Photography

Katarzyna Kawa oraz Holenderka Bibiane Schoofs mierzyły się w nocy z poniedziałku na wtorek w 1/8 finału debla. Po zaciętym boju pokonały Amerykanki Catherine Harrison i Sabrinę Samantarię meldując się w najlepszej ósemce.

Spotkanie od początku było dość wyrównane. Żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie znacznej przewagi i w zasadzie trwała wymiana gem za gem. Cała partia była dość długa, ze względu na fakt, iż prawie wszystkie gemy kończyły się po breakpoincie. Zarówno polsko-holenderska, jak i amerykańska para popełniały skoro błędów, ale potknięcia rywalek lepiej wykorzystywały Harrison i Samantaria. To poskutkowało zwycięstwem 7:5, a Amerykanki w ostatnim gemie pokazały kunszt nie pozwalając na zdobycie jakiegokolwiek punktu przeciwniczkom, jednocześnie w ładny sposób zwieńczając partię.

W drugim secie to Kawa i Schoofs, choć przegrały pierwszego gema, szybko wyszły na prowadzenie 2:1. Potem nie pozwoliły już rywalkom nawet wyrównać i konsekwentnie trzymały Amerykanki na dystans. Zawodniczki z Polski i Holandii dwukrotnie zwyciężały gema bez straty punktu, w tym na koniec seta, i również ładnie dokończyły seta, którego wygrały 6:4. Tym samym rozstrzygnięcie musiało nastąpić w super tie-breaku, który miał wyłonić ćwierćfinalistki rozgrywek w Austin.

W ostatniej partii początek znów był wyrównany. Jednak potem swoją formę w najlepszej odsłonie pokazały Kawa i Schoofs wygrywając 10-6, a całą partię 2:1 i to one zagrają w ćwierćfinale turnieju w amerykańskim Austin. W nim zawalczą z wygranymi meczu Chromaczowa/Sizikova – Lumsden/Shymanovich.