Fot: Walter Sport

Repre­zen­ta­cja Pol­ski kobiet prze­grała z Danią w swoim dru­gim meczu eli­mi­na­cji Mistrzostw Europy 2024. Wyższość Dunek nie podlegała dyskusji. Dla naszej kadry klu­czowe zna­cze­nie będą miały poje­dynki z repre­zen­ta­cją Kosowa, które zade­cy­dują o awan­sie na czem­pio­nat Sta­rego Kon­ty­nentu.

Pierw­sze minuty rewanżu ponow­nie napa­wały opty­mi­zmem. To Polki otwo­rzyły wynik meczu, a następ­nie pro­wa­dziły wyrów­naną wymianę w otwar­tej i ofen­syw­nej rywa­li­za­cji z gospo­dy­niami. Z dru­giej linii tra­fiały Pau­lina Uści­no­wicz i Monika Koby­liń­ska, z rzu­tów kar­nych nie myliła się za to Magda Bal­sam. Po nie­spełna dzie­się­ciu minu­tach było 5:5.

Od stanu 6:6 brą­zowe meda­listki nie­daw­nych mistrzostw świata zaczęły stop­niowo uzy­ski­wać prze­wagę. W pol­skiej bramce nastą­piła zmiana i do gry została wpro­wa­dzona Bar­bara Zima. Rywalki i na nią znaj­do­wały spo­sób. Słab­sza sku­tecz­ność biało-czer­wo­nych umoż­li­wiała Dun­kom wypro­wa­dza­nie kontr. Z minuty na minutę prze­waga Dunek rosła. Kolejna kon­tra została zakoń­czona tym razem przez Rikke Iver­sen i było już 9:6.Po drugiej – aż pięciobramkowej – dystans wzrósł do ośmiu “oczek” (18:10). Do przerwy różnica zatrzymała się na dziewięciu trafieniach (22:13).

Pierw­sze trzy gole dru­giej połowy ponow­nie nale­żały do Dunek, efek­tem, czego ich prze­waga się­gnęła dwu­na­stu goli (25:13). W momen­cie, gdy na dwie minuty wyklu­czona została Andrea Han­sen, strata Polek zma­lała do dzie­wię­ciu „oczek” po tra­fie­niu Magdy Bal­sam (18:27).

Tra­fie­nie Syl­wii Matusz­czyk na 22.30 spra­wiło, że wzglę­dem pierw­szej połowy polki odro­biły jedną bramkę. Tyle, tylko że po chwili prze­waga Danii ponow­nie była dwu­cy­frowa (32:22). W koń­cówce nasze szczy­pior­nistki wyko­rzy­stały to, że rywalki poluź­niły szyki w obro­nie. Dzięki temu osta­tecz­nie Polki prze­grały 31:39.

Biało-Czerwone 4 i 7 kwietnia, odpowiednio w Prisztinie i Zielonej Górze, dokończą rozgrywki grupowe, mierząc się z Kosowem. Stawką awans do ME.