fot: Em/polski-sport.com

W ostatnim meczu ligowym PSG Stal Nysa pokonała na wyjeździe Trefl Gdańsk 3:1, zdobywając tym samym ważne trzy punkty i umacniając swoją pozycję w tabeli ligowej.

Najwyższym punktowym wynikiem w spotkaniu popisał się Kewin Sasak, który zgromadził 22 punkty. Stal Nysa odnotowała 13. zwycięstwo w sezonie i awansowała na siódme miejsce w lidze.

Punktowy serwis Urbanowicza w pierwszym secie dał przewagę siatkarzom Trefla Gdańsk, jednak Stal Nysa nie poddała się łatwo, starając się dogonić rywala. Cel został zrealizowany przy zagrywkach Kramczyńskiego 13:13. Walka w ataku była zacięta z obu stron. Imponującą skuteczność mieli zarówno Martinez, jak i Muzaj. Mimo determinacji gości, pierwszą partię wygrali zawodnicy Trefla 25:23.

Kluczowym elementem drugiego seta okazał się szczelny blok oraz skuteczność ataku z drugiej linii Stali Nysa, który pozwolił im objąć sześciopunktowe prowadzenie 12:6. Choć zawodnicy Trefla próbowali odrabiać straty, nie udało im się odwrócić losów partii, którą wygrała Stal Nysa 25:22.

Kolejne dwa sety toczyły się na przewagi, jednak to Stal Nysa wyszła zwycięsko z tych zaciętych pojedynków. Podopieczni Daniela Plińskiego zdobyli ważne punkty do ligowej tabeli, wygrywając trzecią partię 26:24 oraz czwartą partię podobnym stosunkiem punktowym.

Dla Stali Nysa to kolejne cenne zwycięstwo, które umacnia ich pozycję w walce o czołową ósemkę Plus Ligi. Drużyna pokazała determinację oraz skuteczność w kluczowych momentach, co pozwoliło im wygrać z renomowanym przeciwnikiem. Teraz spojrzenie kibiców Stali Nysa z niecierpliwością skierowane jest ku kolejnym wyzwaniom, z nadzieją na dalszy sukces w sezonie.

Trefl Gdańsk – PSG Stal Nysa 1:3 (25:23; 22:25; 24:26; 24:26)

MVP: Nicolas Zerba

Trefl Gdańsk: Gałązka, Martinez, Niemiec, Czerwiński, Pruszkowski, Koykka, Urbanowicz, Pawlun, Sawicki, Orczyk, Zaleszczyk, Sasak

PSG Stal Nysa: El Graoui, Muzaj, Jankowski, Kramczyński, Gierżot, Kapica, Zhukovski, Zerba, Abramowicz, Dembiec, Szymura, Kosiba, Włodarczyk Szczurek.