W czwartkowy wieczór poznaliśmy trzeciego grupowego rywala dla Polski podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

W Belfaście Irlandia Północna rywalizowała ze Słowacją. Po pierwszej połowie górą przyjezdni. W 17. minucie piłkę po nieudanym podaniu Savilii przejął Kucka, który w sytuacji sam na sam trafił do siatki.

W 87. minucie doszło do wyrównania. Bramkę dla Irlandczyków zdobył po podaniu z prawej strony Skriniar, który zaliczył trafienie samobójcze. Chwile później zwycięstwo gospodarzom mógł dać Lafferty, lecz piłka po jego uderzeniu zza pola karnego trafiła w słupek.

Tym samym do rozstrzygnięcia losów zwycięstwa konieczna była dogrywka. W 110. minucie pechowo dośrodkowaną przed pole karne futbolówkę pechowo odbił Evans, do piłki dopadł Duris, wszedł w pole karne i z ostrego kąta pokonał golkipera gospodarzy – Peacocka Farrellę.

Dzięki wygranej Słowacja weźmie udział w Mistrzostwach Europy 2020 rozgrywanych w czerwcu 2021 roku, w których zagra w grupie E, do której już wcześniej zakwalifikowała się Hiszpania, Szwecja i Polska.

Euro 2020 – Baraże, 12.11.2020.                                                                              Irlandia Północna 1:2 Słowacja