W trzecim spotkaniu rozgrywanym w bańce, a w drugim w serii pomiędzy Zastalem i Ślaskiem drugi raz górą mistrzowie Polski.  Do wygranej poprowadził zielonogórzan Kris Richard.

Otwarcie meczu należało do Zastalu, który po punktach Bowlina, Freimanisa i Richarda już po niespełna minucie prowadził 7:0. Gdy do gry w Śląsku włączył się Strahinja Jovanović wrocławianie tracili do rywali tylko punkt. W tym momencie ponownie o sobie dał znać Kris Richard (22 punkty i 8 asyst w meczu) oraz Geoffrey Groselle. Zastal odskakiwał, ale nie na długo. Odpowiedzią ponownie były trafienia Jovanovicia i Szlachetki. Jednak po pierwszej kwarcie dalje na małym plusie byli zielonogórzanie. Pierwsze minuty drugiej kwarty to świetny okres gry Aleksandra Dziewy i seria Śląska 8:0. Po trafieniu Stewarta grającemu w tym meczu jako gościom koszykarzom z Wrocławia udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Jednak Zastal znalazł na to receptę w postaci swoich zadaniowców Berzinsa i Bowlina oraz skutecznego Richarda. Gdy z dystansu trafił Łotysz Freimanis zielonogórzanie odzyskali prowadzenie z nawiązką. W osiemnastej minucie prowadzili  41:31. Po zmianie stron trzecią kwartę ponownie lepiej rozpoczęli wrocławianie. Po celnych wolnych Jovanovicia było 41:41 by chwilę później po akcji 2+1 Gibsona było 42:44 dla Śląska. Jednak przypomnieli o sobie Brembly i Richard. Gdy w odpowiedzi trójkę rzucił Kyle Gibson, Śląsk ponownie prowadził. Jednak skuteczne akcje Brenblego i Berzinsa zmieniały sytuację. Zastal potrafił w tej kwarcie uciekać nawet na siedem oczek.W ostatnich niespełna 40 sekundach pięć punktów zdobył Łukasz Koszarek i dzięki jego trafieniom mistrzowie prowadzili 69:59. W kolejnej kwarcie seria 7:0 i kolejne akcje Brembly’ego oraz Groselle’a sprawiały, że przewaga urosła nawet do 14 punktów. Trafienia Gibsona poprawiały jeszcze sytuację, chociaż nie wystarczyły już do doprowadzenia do remisu. W kluczowych momentach ponownie skuteczny był Freimanis, a Enea Zastal wygrał i do awansu do finału brakuje mu tylko jednej wygranej.

ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 87:76   (24:21, 17:12, 28:26, 18:17) stan rywalizacji 2-0 dla Zastalu

Zastal: Kris Richard 22, David Brembly 14, Rolands Freimanis 14, Janis Berzins 12, Łukasz Koszarek 8, Geoffrey Groselle 8 (11 zb), Skyler Bowlin 7, Cecil Williams 2, Krzysztof Sulima 0.

Śląsk: Kyle Gibson 22, Strahinja Jovanović 20, Aleksander Dziewa 14, Ben McCauley 8, Elijah Stewart 4, Mateusz Szlachetka 3, Michał Gabiński 3, Szymon Tomczak 2, Ivan Ramljak 0, Jan Wójcik 0, Kacper Gordon 0.