Skoki narciarskie

Viktor Polasek w piątek, a Mika Schwann w sobotę okazali się najlepsi w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenstacie. W drugim dniu rywalizacji na podium wskoczył Maciej Kot.

PIĄTEK:

W pierwszym konkursie zwyciężył Viktor Polasek. Reprezentant gospodarzy lądował na 104. oraz 101. metrze i z notą 266,9 punktu wygrał piątkowe zawody. Drugie miejsce zajął Mika Schwann, dzięki skokom na 105,5 oraz 102,5 metra. Austriak stracił do zwycięzcy 0,7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Philipp Raimund (100,5 m; 102 m) z notą 261 pkt.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Maciej Kot. Zakopiańczyk skoczył 102,5 metra w 1. serii i do miejsca na podium tracił 1,7 pkt. W 2. serii wylądował na 102. metrze i ostatecznie rywalizację zakończył na 5. pozycji ze stratą ponad 4 punktów do podium.

Paweł Wąsek był 13. (101 m; 95 m), Tomasz Pilch 15. (100 m; 98 m), Kacper Juroszek 16. (99,5 m; 99,5 m), a Jarosław Krzak 22. (96 m; 96,5 m). Adam Niżnik nie awansował do finałowej serii i zawody skończył na 37. miejscu po skoku na 92 metry.

OFICJALNE WYNIKI PIĄTKOWEGO KONKURSU

SOBOTA:

W dzisiejszej rywalizacji zwyciężył natomiast Mika Schwann. Austriak po skokach na 104,5 oraz 102,5 metra okazał się najlepszy z notą 250,6 punktu. Drugą pozycję zajął Cestmir Kozisek z Czech (104 m; 102,5 m), który przegrał z rywalem o 7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Maciej Kot. Polak po 1. serii był nawet drugi po fantastycznym skoku na odległość 106 metrów. W 2. serii zakopiańczyk wylądował jednak znacznie bliżej, bowiem zmierzono mu 99,5 metra. Wystarczyło to jednak, aby zająć dzisiaj trzecią pozycję. Co więcej, drugie miejsce przegrał zaledwie o 0,1 pkt.

Kacper Juroszek był 10. (98,5 m; 106,5 m), Paweł Wąsek 16. (100,5 m; 98 m), Tomasz Pilch 20. (100 m; 96 m), Jarosław Krzak 47. (91,5 m), a Adam Niżnik 52. (89,5 m).

OFICJALNE WYNIKI SOBOTNIEGO KONKURSU

Po zawodach we Frenstacie, liderem LPK pozostał Eetu Nousiainen (238 pkt). Fin wyprzedza Mikę Schwanna (216 pkt) oraz Philippa Raimunda (179 pkt). Najlepszym z Polaków jest Maciej Kot, który plasuje się na 10. pozycji (105 pkt).

Kolejne konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane już za tydzień w rumuńskim Rasnovie.