Na zakończenie 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom podejmował przed własną publicznością szczecińską Pogoń. Kibice byli świadkami naprawdę dobrego spotkania, a mecz zakończył się remisem 1:1. Ozdobą tego widowiska była przepiękna bramka Leandro!

Portowcy rozpoczęli to spotkanie w najlepszy możliwy sposób. W 2. minucie gry idealne dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Piotr Parzyszek. Dla 28-latka było to premierowe trafienie w barwach szczecinian. Chwilę później ciekawie zrobiło się z drugiej strony boiska, kiedy to w defensywie gości zaszło ogromne nieporozumienie – piłka spadła pod nogi jednego z radomian, ale po próbie technicznego strzału wylądowała nieznacznie nad poprzeczką. Następne minuty należały do gospodarzy. Najpierw strzał Luisa Machado zdołał zatrzymać Dante Stipica, a kilka chwil później przyjezdnych uratował słupek. W 45. minucie formę Majchrowicza sprawdził Rafał Kurzawa – zawodnik Portowców ładnie uderzył z rzutu wolnego, ale bramkarz gospodarzy nie dał się w tej sytuacji zaskoczyć. Do przerwy 1:0 dla drużyny Kosty Runjaicia.

Drugą część spotkania idealnie mógł rozpocząć Michał Kucharczyk. Skrzydłowy gości przegrał jednak rywalizację z dobrze dysponowanym tego dnia Majchrowiczem. Na kolejną ciekawą okazję musieliśmy czekać aż do 67. minuty, kiedy to strzał jednego z ofensywnych piłkarzy Radomiaka wylądował na poprzeczce. O tej akcji sporo będzie mówiło się po meczu, gdyż chwilę przed strzałem, w polu karnym upadł Leandro. Wydaje się, że jeden z defensorów Portowców zahaczył kapitana gospodarzy i sędzia powinien wskazać na wapno. Tak się jednak nie stało i na tablicy wyników nadal widniało jednobramkowe prowadzenie piłkarzy trenera Runjaicia. Następne minuty należały już do drużyny ze Szczecina. Próby Stolarskiego oraz Grosickiego okazały się jednak niecelne. Celny za to okazał się strzał kapitana Radomiaka! Leandro, bo o nim mowa, w samej końcówce spotkania popisał się znakomitym uderzeniem z dystansu. Stadion w Radomiu oszalał. 1:1!