fot: jkh.pl

W 5. kolejce rozgrywek Ligi Mistrzów GKS Jastrzębie podejmował na własnym lodowisku norweski zespół Frisk Asker. Po spokojnych dwóch tercjach kibiców czekały emocje w ostatniej części spotkania.

Dominacja od początku

Od samego początku spotkania przeważali gospodarze. Zespół gości nie mógł poradzić sobie z naporem Jastrzębian i w konsekwencji stracił na dwie minuty Magnusa Geheba. Grający w przewadze hokeiści z Jastrzębia zdołali strzelić pierwszą bramkę w 9. minucie spotkania. Krążek do bramki po akcji Raca i Mlynarovicia skierował Martin Kasperlik. Niespełna minutę później gospodarze powiększyli swoją przewagę. Tym razem strzelcem został Nalewajka, któremu pomagał brat oraz Dominik Jarosz. Rywale Jastrzębian zdołali oddać jedynie 3 strzały na bramkę.

Szybkie podwyższenie

Już w 32. sekundzie po dobrym dograniu Razgalsa bramkę zdobył Urbanowicz. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie i widoczna była ponownie spora przewaga gospodarzy. Tym razem goście zdołali strzelić na bramkę Jastrzębian 5 razy. Żadna z tych prób nie przyniosła jednak bramki.

Na koniec zrobiło się gorąco

Wydawało się, że gospodarze mają ten mecz pod kontrolą. Pierwsze 10 minut ostatniej tercji upływało spokojnie, a obie ekipy stwarzały sobie nieliczne okazje do uderzenia na bramkę rywala. Po upływie 10 minut gola na 3:1 zdobył Christiansen. 3 minuty później bramkę kontaktową dla norweskiego klubu strzelił Fogstad. Warto zaznaczyć, że w tym momencie goście grali w przewadze. W Jastrzębiu zrobiło się gorąco, jednak w 55. minucie starcia Kalns strzelił na 4:2. W trakcie trwania kolejnej kary u Jastrzębian, goście z Norwegii ponownie złapali kontakt. Niespełna dwie minuty przed zakończeniem spotkania bramkę strzelił Nevalainen. Wynik jednak nie uległ już zmianie.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

JKH GKS Jastrzębie-ZdrójFrisk Asker 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)
Bramki: 9′ Kasperlík (Mlynarovič, Rác), 10′ R. Nalewajka (Ł. Nalewajka, Jarosz), 21′ Urbanowicz (Razgals), 55′ Kalns (Rác, Baširov) – 51′ Christiansen (Kuronen, Granholm), 54′ Vold (Geheb, Nevalainen), 59′ Nevalainen

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój: Kieler (Prokop) – Kostek, Bagalejsa, Górny, Bryk, E. Sevcenko, Kamenev, Horzelski, Gimiński – Urbanowicz, Pavlovs, Razgals – Basirov, Rac, Kalns – Kasperlík, Mlynarovic, A. Sevcenko – R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka

Frisk Asker: Vestavik (Thoresen) – Bovim, Vaaler, Kuronen, Thomassen, Nevalainen, Andresen, Hilbertsen – Vold, Geheb, Jensen – Bjorndal, Tveter, Christiansen – Rian, Wold, Granholm

Zobacz więcej:

Reprezentacja: Biało-Czerwone szczypiornistki wracają do Opola po połowie wieku !

PGNiG Superliga (M): Unia walczyła, lecz Wisła była nie do doskoczenia!

BLK: Warszawska Polonia blisko niespodzianki. Sukces Polkowic dzięki trzeciej kwarcie

Plus Liga: PGE Skra Bełchatów pewnie pokonuje Cuprum na ich terenie!

Największe starcie w historii KSW! Khalidov vs Soldić spotkają się twarzą w twarz na KSW 64 i ogłoszą datę pojedynku