fot: ruchchorzow.com.pl

W Stężycy miejscowa Radunia podejmowała jednego z najpoważniejszych kandydatów do awansu Ruch Chorzów. Przyjezdni po emocjonującym spotkaniu zdołali wywalczyć trzy oczka.

Pierwsza połowa

Obie ekipy weszły dobrze w to spotkanie i już na początku wykreowały sobie pierwsze sytuacje bramkowe. Blisko bramki dla Raduni było w 19. minucie spotkania, kiedy to po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym Niebieskich. Strzał Deji został jednak zablokowany przez defensorów gospodarzy. O dziwo sporo okazji do wykazania się miał bramkarz przyjezdnych Bielecki. Golkiper Ruchu pozostawał jednak nieomylny. W 35. minucie Mokrzycki ze Stężycy upadł w polu karnym, lecz sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Dwie minuty później arbiter podjął już inną decyzję i podyktował rzut karny, ale dla zespołu gości. Jedenastkę po faulu na Wójtowicz na bramkę zamienił Michał Mokrzycki, który płaskim strzałem tuż przy słupku pokonał Tułowieckiego. Miejscowi spróbowali dogonić wynik, jednak do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

Druga połowa

Po całkiem niezłej pierwszej odsłonie spotkania piłkarze Raduni z pewnością wyszli na drugą połowę z nastawieniem na odrobienie strat. Zamiary te szybko zweryfikował jednak Przemysław Szkatuła, który dobił strzał Foszmańczyka i już w 48. minucie było 0:2. W 52. minucie szansę na złapanie kontaktu miał Surdykowski, jednak nie wykorzystał on błędu defensywy Niebieskich. W 55. minucie sytuacja Raduni znacznie się pogorszyła, ponieważ z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Bashlai. Świetne dwie okazje do podwyższenia rezultatu mieli Janoszka i Szczepan, lecz ich nie wykorzystali. Niebiescy kontrolowali spotkanie i nie pozwalali na zbyt wiele osłabionej Raduni. Miejscowi dopięli jednak swego, a akcję wykreowaną w 88. minucie na bramkę zamienił Deja. Minutę później Radunia mogła doprowadzić do wyrównania, jednak nikt nie zdołał wykorzystać błędu Bieleckiego.