Świątek tenis
fot: sportsnaut.com

W 1/16 finału Indian Wells Iga Świątek mierzyła się z Rosjanką Weroniką Kudiermietową. Polka nie pozostawiła złudzeń, która z nich jest obecnie lepszą zawodniczką i szybko zakończyła cały pojedynek.

Pierwszy set

Iga otwierała mecz swoim serwisem i szybko rozstrzygnęła pierwszy gem na swoją korzyść, wygrywając go do 15. Następnie, gdy to Kudiermietowa podawała, obie panie stoczyły wyrównany pojedynek, z którego zwycięsko wyszła jednak Świątek. W trzecim gemie Polka przegrywała już 0:30, ale szybko opanowała nerwy i wróciła do gry, wygrywając 4 piłki z rzędu. Kudiermietowa już nie przegrała swojego drugiego podania z rzędu, ale Świątek i tak miała przewagę jednego przełamania. Iga nie dała większych szans Rosjance w następnej partii i rozwiązała go do 15. Kudiermietowa zaczęła popełniać coraz więcej błędów, co zemściło się i dało już piąty wygrany gem dla Igi. Polka mogła zakończyć set przy swoim podaniu i zrobiła to, nie myląc się ani razu. Ostatnie podanie przypieczętowała asem serwisowym, ogrywając Rosjankę do 0.

Drugi set

W drugim secie jako pierwsza serwowała Rosjanka. Kudiermietowa długo próbowała utrzymać swój serwis, ale ostatecznie Iga zdołała ją przełamać. Idąca za ciosem Świątek przy swoim podaniu szybko ograła rywalkę do 0. W trzeciej partii dwa błędy Rosjanki przyczyniły się do tego, że to Świątek cieszyła się z prowadzenia 3:0. Iga przy swoich kolejnych podaniach zaliczyła dwa asy serwisowe, a Kudiermietowa dodatkowo wyrzuciła piłkę w aut. Było już 4:0 dla Polki. W piątym gemie Iga dzielnie broniła się przy podaniach Rosjanki. Mądre rozgrywanie piłki po całym korcie przełożyło się na wygraną Polki na przewagi. Szósty gem okazał się już tylko formalnością. Iga wygrała go do 15 i cały mecz 2:0. Pojedynek Polki trwał zaledwie 51 minut! W 1/8 finału Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Julia Putincewa (WTA 43) kontra Jelena Ostapenko (WTA 29).

Iga Świątek – Weronika Kudiermietowa 2:0 (6:1, 6:0)

Zobacz więcej:

Fortuna 1 Liga: Widzew nie oddaje lidera! Kolejna wygrana Łodzian!

Piłka ręczna – el. ME: Dobra postawa Weroniki Gawlik i wysoka wygrana Polek w Szwajcarii