fot: unia-oswiecim.pl

Podhale Nowy Targ gościło u siebie drużynę Unii Oświęcim. Przyjezdni tego dnia nie mieli skrupułów i obnażyli wszystkie niedoskonałości Szarotek, wysoko ogrywając ekipę z Nowego Targu.

Pierwsza tercja

Wynik spotkania bardzo szybko, bo już w 2. minucie otworzyli hokeiści Unii. Strzał Wanata co prawda zablokował Bizub, jednak krążek trafił do Krzemienia, który skierował go do bramki i było 0:1. Przyjezdni mimo korzystnego wyniku nadal starali się kontrolować grę, i to właśnie oni przewodzili w ataku. Próby MacDonalda, Themara i Wanata zostały zatrzymane przez Bizuba. Saundersowi zagrozić próbowali natomiast Słowakiewicz i Bondaruk. Kolejne ataki gości przyniosły podwyższenie wyniku. Tym razem Wanat wykorzystał dobre dogranie trandina i skierował krążek wprost w okienko bramki Bizuba. W końcówce bardzo aktywny był Themar, jednak jego próby zostały wybronione przez bramkarza Podhala.

Druga tercja

Drugą odsłonę spotkania od kolejnych ataków zaczęli przyjezdni. Unia atakowała, ale na posterunku był Bizub. Nowotarzanie wydawali się bardziej zorganizowani w defensywie, przez co pierwsze 10 minut drugiej tercji, minęło pod znakiem gry w środku lodowiska i pojedynczych strzałów po obu stronach. W 33. minucie na samotną akcję zdecydował się Carlsson. Ta decyzja opłaciła się, ponieważ zawodnik Unii zdołał wymanewrować bramkarza Podhala i skierować krążek do bramki podwyższając wynik na 0:3. Niemający już nic do stracenia nowotarzanie ruszyli w końcu do odważniejszych ataków. Z naporem miejscowych z trudem radzili sobie defensorzy Unii i w 37. minucie skapitulowali. Bramkę dla Podhala zdobył Siuty. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było jednak długo czekać. Już po minucie prowadzenie podwyższył Themar, który pokonał Bizuba strzałem zza zasłony.

Trzecia tercja

W trzeciej kwarcie widać było, że gospodarze nie mają tego dnia pomysłu na pokonanie przyjezdnych. Unia kontrolowała więc grę, a trzecia kwarta była najmniej dynamiczną. Miejscowi w głównej mierze wymieniali się podaniami, jednak strzałów było niewiele. Swoje próby mieli Kapica i Majoch. Po stronie Unii najwięcej na bramkę Podhala uderzał Carlsson. W 53. minucie grająca w przewadze Unia zdołała jeszcze podwyższyć wynik spotkania na 1:5. Strzelcem bramki został Bezusek. Tuż przed zakończeniem meczu wynik ustalił Dziubiński.

Wynik końcowy i składy obu zespołów

Podhale Nowy Targ – Unia Oświęcim 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Bramki: 33′ Siuty – 2′ Krzemień (Trandin), 17′ Wanat (Trandin, Krzemień), 33′ Carlsson (Da Costa, Themar), 38′ Themar (Carlsson), 53, Bezuska (Oriechin, Mac Donald), 59′ Dziubiński (Mac DOnald, Kowalówka)

Podhale Nowy Targ: Bizub, Klimowski – Tomasik, Mrugała, Kolusz, Bryniczka, Bondaruk – Szurowski, Volrab, Siuty, Majoch, Kapica – P. Wsół, Michalski, Worwa, Słowakiewicz, Bochnak – Kamieniecki, Sulka, Soroka, Malasiński, B. Wsół

Unia Oświęcim: Saunders, Kowalówka – Bezuska, Skinnars, Themar, Rollin Carlsson, Da Costa – MacDonald, M. Noworyta, Oriechin, Dziubiński, Kowalówka – P. Noworyta, Paszek, Trandin, Krzemień, Wanat – Kusak, Prusak

Zobacz więcej:

TAURON Liga: Pałac nie sprostał Developresowi

ATP Tour: Hurkacz gorszym od Dimitrowa w Indian Wells

Król strzelców PKO Ekstraklasy okradziony!

PGNiG Superliga (M): Punkty zostają w Tarnowie! Druga połowa była istnym thrillerem!

Women EuroCup: Lublinianki lepsze w krajowym boju