ALICE KUNEK
VBW Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Galatasaray Stambuł Mistrzynie Polski po trzech meczach w Eurolidze koszykarek pozostają bez zwycięstwa. Na nic zdały się wysiłek Megan Gustafson i Alice Kunek, które zaliczyły po podwójne zdobycze.
W pierwszej kwarcie wszystko szło dobrze.Gdynianki na początku potrafiły prowadzić 6:2, ale turecki zespół szybko odrabiał straty.  W pierwszej połowie obie ekipy miały duże problemy z skutecznością w rzutach zza łuku. Szybko łapane faule przez ekipę z Stambułu Arka zamieniała na punkty z linii (14 na 15 w pierwszej połowie). To właśnie pozwalało utrzymywać się w grze polskiemu zespołowi. Dzięki trafieniom z wolnych Alice Kunek, mistrzynie Polski minimalnie prowadziły po pierwszej połowie.
I nadeszła zmora w grze Arki. Trzecią kwartę gdynianki zaczęły, a w zasadzie przespały. Seria 15:2 w tym momencie wstrząsnęła wydarzeniami na boisku i jak się później okazało był brzemienna w skutkach na koniec meczu. Gdynianki próbowały odrabiać straty za sprawą Gustafson i Kunek, ale brak wsparcia ze strony Marissy Kastanek czy Any-Marii Begić  nie były w stanie zbliżyć się bardziej niż na 6 pkt.

Tym samym po trzech meczach w Eurolidze, Arka pozostaje bez zwycięstwa i zajmuje ostatnie miejsce w grupie B.

ARKA GDYNIA – GALATASARAY STAMBUŁ  60:71 (21:26, 16:7, 6:17, 17:19)

Galatasaray: Williams 16 pkt (2×3), Krajisnik 15 (7 zb.), Steinberga 13 (1×3), Gulcan 7 (1×3), Bilgic 3 (6 as.) oraz Turan 8, Aydin 5 (1×3), Dungee 4, Yilmaz 0, Albayrak 0

ARKA: Gustafson 26 (10 zb.), Kunek 16 (2×3, 10 zb., 6 as.), Bertsch 7, Kastanek 2, Lundquist 0 oraz Bernies 7 (1×3, 6 as.), Begić 2, Podgórna 0